Kleopatra od Netflixu čelí žalobě egyptské vlády za blackwashing

Že jsou v historickém filmu dobové, či kulturní nepřesnosti jako diváci chápeme a jsme ochotni respektovat. Ale dokument bez skutečných pramenů, na který je za to ihned podána žaloba, to je novinka.

Připravte se na návrat do Římské říše. Seriálový Spartakus se dočká pokračování

Televizní síť Starz nedávno oznámila, že populární seriál Spartakus, který premiéroval v roce 2010, se dočká pokračování. Na palubě už je také původní showrunner a producent Steven S. DeKnight.

Anthony Hopkins si zahraje římského císaře v gladiátorském seriálu od Rolanda Emmericha

Roland Emmerich začne letošní jaro natáčet svůj nový seriál jménem Those About To Die, který se zaměří na gladiátorské zápasy ve starověkém Římě. Jednu z hlavních rolí zde ztvární Anthony Hopkins.

Scénář ke Gladiátorovi 2 byl dokončen. Film nakonec prequelem nebude

Gladiátor patří mezi nejslavnější filmy Ridleyho Scotta, ovšem zároveň se jedná o snímek, u kterého se mnozí shodnou na tom, že nepotřebuje druhý díl. Slavný režisér s tím však zásadně nesouhlasí.

Nemecký seriál Barbarians sa pripomína bombastickým trailerom

Netflixovský seriál Barbarians o veľkej bitke medzi Rímom a germánskymi kmeňmi, v ktorej boli rímske légie porazené, sa ukazuje v novom, akčnom traileri.

Historický seriál Barbarians predvedie zdrvujúcu porážku rímskych légií

Netflix podporuje európsku produkciu ďalším seriálom. Nemecká séria Bararians zmapuje boj, ktorý pokoril Rímsku ríšu a zabránil im v postupe do niekdajšej Germánie.