Shrnutí 2. dne E3 2021: Witcher, Kena, King's Bounty 2 i Doki Doki Literature Club

Druhý den E3 je za námi a poprvé jsme se dočkali i filmového line-upu. Páteční streamy totiž odstartoval Netflix se svými herními projekty. Dále následovala Koch Media a její nová značka Prime Matter.

Najväčší slovenský popkultúrny festival potrebuje pomoc

AnimeSHOW a Comics Salón, najväčšie slovenské festivaly popkultúry, boli zasiahnuté súčasnou situáciou rovnako, ako všetky ostatné verejné akcie. Organizátori boli nútení vyhlásiť crowdfunding.

The World of Critical Role - Od skromných počátků až k obrovské současnosti

Jak se z narozeninového one-shotu stal globání fenomén, jak se Critical Role postupně vyvíjeli a co je na pozadí jejich příběhů, o tom všem se dozvíte v knize The World of Critical Role

Fyzik Jan Klíma spojil humoristický román se sci-fi povídkami v jeho novém titulu Kosmické listy: Listy pro scifisty

České nakladatelství Dokořán dnes vydává novou knihu fyzika Jana Klímy s názvem Kosmické listy: Listy pro scifisty, ve které autor spojil dvě žánrově odlišné příběhové linky.

Modifikovaný pes jako smrtonosná zbraň? To je přesně Rex z knihy Psí vojáci

Britský autor Adrian Tchaikovsky přišel s lehce bizarní sci-fi knihou s názvem Psí vojáci, ve které je modifikovaný pes Rex smrtonosnou zbraní.

Ženské hrdinky musí spojit rozdělený svět proti dávnému nepříteli v knize Převorství u pomerančovníku

Pokud pravidelně čtete naše novinky ze světa knih, asi jste si všimli, že fantasy knih je během března/marca jako máku. Dalším fantasy dílem, vycházejícím tento měsíc, je Převorství u pomerančovníku.

Osud Česka v alternativní budoucnosti uzavře poslední díl trilogie Purpurová noc

I když situace pro nakladatelství v době pandemie Covid-19 není příliš příznivá, malé alternativní nakladatelství Brokilon se snaží, co to jen jde a vydává poslední díl fantasy trilogie Purpurová noc.

Nová akční fantasy kniha Leichenberg od Oskara Fuchse

Fanoušci české fantasy a scifi literatury, "nastražte své uši", neboť český autor Oskar Fuchs, který stojí za knihami jako Frost nebo Hikotiri, vydává svou třetí knihu s názvem Leichenberg.