Životopisný muzikál tick, tick...BOOM! promítne skutečnou cestu za slávou na Broadwayi

Netflix během podzimu pomocí muzikálu tick, tick...BOOM! připomene 25. výročí úmrtí Jonathana Larsona, jenž se stal fenoménem divadelního muzikálu.

Kvariánská archa na strastiplné cestě do galaxie Andromeda

Knižní série Mass Effect: Andromeda se po více než roce vrací zpět k českým čtenářům. Třetí román s podtitulem Anihilace sleduje strastiplnou pouť kvariánské archy do galaxie Andromeda.

Wonder Woman na cestě postapokalyptickou pustinou

Wonder Woman se po staletích spánku probouzí do světa, který je zničený jadernou válkou. Proč byla tak dlouho mimo a co se stalo se světem během její nepřítomnosti? Dianin madmaxovský roadtrip začíná.

Baelin's Route zvládl svou cestu k fanouškům

Tvůrčí skupina Viva la Dirt League vydala svůj krátký film věnovaný jedné z postav jejich YouTube série Epic NPC Man. Je to instantní hit.

Raketové auto a cesta do vesmíru? Rychle a zběsile 9 vôbec neprekvapuje

Nový trailer na deviaty diel filmovej „pretekárskej“ série Rychle a zběsile dáva fyzikálnym zákonom poriadne do držky. A my sme nečakali nič iné.

Dobrodružná komedie Láska a příšery míří na Netflix, post-apokalyptická budoucnost se ukázala v oficiálním traileru

Americký snímek Láska a příšery se na podzim minulého roku sice objevil v nabídce řady streamovacích služeb, nyní se však jeho globální distribuce ujímá Netflix.

Cestou krvavé pomsty se již brzy vydá elitní agent v akčním snímku Without Remorse z dílny Amazonu

Amazon Studios přicházejí s akčním krimi thrillerem Without Remorse, který je adaptací stejnojmenného románu Toma Clancyho. Příběh o krvavé pomstě se nedávno představil v oficiálním traileru.

TOP 5 Epizoda S1E50

Nejlepší filmoví draci

Pokud bychom si měli ze všech filmových monster a zvířat vybrat jen jedno, pak bychom bez váhání zvolili draky. Proto jsme se rozhodli, že podíváme se na ty nejlepší filmové draky.

Eddie Murphy se coby král komedie po letech vrací v sequelu legendární Cesty do Ameriky

Pamatujete na zhýčkaného afrického prince, který se v roce 1988 vydal do Ameriky, aby tam našel svou nevěstu? Právě do této role se Eddie Murphy coby král komediálního žánru po 30 letech vrací.

Deset astronautů na dlouhé a nebezpečné cestě za obyvatelnou planetou

Dvacet tři let, dlouhých dvacet tři let, budou muset putovat hlavní hrdinové sci-fi románu Sníš od druhé Zemi? na novou obyvatelnou planetu. Na cestě je však čeká velmi nebezpečné dobrodružství.

Cesty žlutých trabantů se otisknou na papír, tvůrci chystají knihu

Česká divize dobrodruhů, kteří objevují krásy naší planety s pomocí svých ikonických žlutých trabantů, vydává cestovatelský deník. Fanoušci se ho dočkají do konce roku.

Minisérie Dash & Lily již brzy představí originální cestu k hledání lásky

Přestože za sebou ještě nemáme ani Halloween, Netflix už nyní cílí na atmosféru Vánoc v novém traileru nadcházející minisérie Dash & Lily.

Mickey Rourke vyzval Elona Muska na súboj za česť Johnnyho Deppa

Kauza Johnny Depp verzus Amber Heard nabrala poriadne bizarný a turbulentný kurz...

Starý mexický pán José Sendero hledá svou ztracenou dceru v komiksu Illegal Cargo

Indie komiksový vydavatel Black Panel Press vybírá na Kickstarteru finance na vydání komiksu Illegal Cargo. Od něj nečekejte hromady akce a násilí, ale pořádně silný lidský příběh.

Film Riddick 4: Furya je už na ceste

Vin Diesel potvrdil, že budúci týždeň dostane scenár k štvrtému dielu Riddicka, ku ktorému sa vráti po siedmich rokoch.

Rozdílní hrdinové, stejná cesta, jiný cíl. To je fantasy román Třpytící se město

Česká autorka Lenka Badurová přichází se svým debutovým fantasy románem Třpytící se město, který spadá do plánované trilogie s názvem Lea Honor.

TOP 5 Epizoda S1E9

Nejlepší filmové souboje

K akčním scénám se neodmyslitelně váže i hromada škrábanců, kopanců a vyražených zubů, které pak obě strany marně sbírají po podlaze. Dát ale divákům tu správnou porci uvěřitelného násilí není lehké.

Příběhy o vikinzích nemusí být jen plné násilí a brutality, příjemnější cestu nám ukáže komiks Bëorn: The Littlest Viking Saga

Animátor a kreslíř Benjaman Bender vybírá finance na vydání svého multigeneračního komiksu Bëorn: The Littlest Viking Saga, který pojednává o dobrodružství malého vikinga.

Asterix a Obelix: Cesta ke slávě

Nedávno opustil svet francúzsky ilustrátor Albert Uderzo, autor Asterixa a Obelixa. Na jeho počesť sme vytvorili tematické video, ktoré sleduje tieto slávne postavičky a ich vplyv na popkultúru.

Cesta za krvavým ohněm

Terry Brooks
2020

Oceán na konci cesty

Neil Gaiman
2020

Piknik u cesty

Arkadij Strugackij & Boris Strugackij
2021

Šílený Max 4: Zběsilá cesta

2015

Cesta králů

Brandon Sanderson