Lidské posmrtí není žádná procházka růžovým sadem. Své o tom ví i vojín Bukaroo, který zemřel a členové výpravy se ho rozhodli v jeho posmrtném životě navštívit. Za to může zejména Smrtinoš Raffid Urwain, který se po zničení svého mistra doslova utrhl z řetězu. Naopak Galwyn Jednoruký, který má podezřele obě ruce, se řetězů zbavil už hodně dávno a rozhodně se do nich neplánuje vrátit. Nebe s Odette si také projdou jistým druhem pekla a to dokonce ještě za života. Za své hříchy se nakonec bude muset kát i Clint. Jestli to udělá a jak to nejen pro něj dopadne se dozvíte v dnešní epizodě s názvem Grálová cesta. 

Kombinace Pratchetta, Kulhánka a Kotlety, i tak by se dal popsat svět Heartu. Svět, ve kterém se nebojácní a šílení dobrodruzi ze sobeckých pohnutek vrhají vstříc nebezpečí, přičemž podnikají výpravy do tajemného Srdce pod Věží. Čím hlouběji jdete, tím více věcí přestává dávat smysl. Realita se tříští na malé kousíčky a vy netušíte, kde končí realita a začíná fikce. A kde se fikce vlastně stává skutečností tak samozřejmou, že o ní nikdo nemůže pochybovat.

https://youtu.be/NjYI-gtT72o

Alžběta Trojanová, Jakub Vaverka, Zuzana Ševčíková, Václav Pecháček, Kryštof Lobkowicz a Pavel Bareš tentokrát v roli Průvodčího. To je známá šestice jmen, která si říká Legendy ze stolu. Po úspěšné Vaesen kampani z chladného Švédska 19. století se vracejí, aby se spolu s vámi ponořili do prapodivného, děsivého, krvavého ale i vtipného světa Heart: The City Beneath.

Svět Heartu je zvláštně úchylným způsobem mimořádné okouzlující. A jak to už tak bývá, Legendy i zde ukáží to nejlepší, ale především to nejhorší, co se v jejich postavách nachází. Zde si totiž nikdo nehraje na hezkého. V Heartu nikdo nic nedělá zadarmo a z lásky. Vždyť je to svět, kde můžete prodat i svou vlastní čest. Doslova!