Knižní novinky 18.10.–21.10.: Postapokalyptická nálož

Nová povídková sbírka ve stylu Severské mytologie, konec světa, další strašidelný dům, superhrdinové a Stephen King. Čeští a slovenští nakladatelé si na tento týden připravili řádnou dávku literatury.

Tom Hanks jako inženýr v postapokalyptické sci-fi, ve které mu budou dělat společnost pes a nešikovný robot

Tom Hanks opět povede trosečnický život... tak trochu. V připravované sci-fi od režiséra Hry o trůny mu však místo míče budou dělat společnost dva nezvyklí parťáci.

Spin-off Živých mrtvých uvítá na palubě postavu z původního seriálu

Postava, která před pár lety z původního seriálu zcela zmizela, se konečně vrací. Sice do stejného světa, ale už skrze jiný seriál.

Český postapo román Město v oblacích se letos dočká pokračování

Nakladatelství Epocha přineslo včera fanouškům české sci-fi akční scény dobrou zprávu. Postapokalyptický román Město v oblacích se během letošního podzimu dočká pokračování s názvem Země v troskách.

Postapokalyptické sci-fi The Colony postaví lidstvo na práh vyhynutí

Americké studio Saban Films zveřejnilo oficiální trailer sci-fi thrilleru The Colony, který otevírá téma meziplanetární kolonizace, globálního oteplování a postapokalyptického obrazu Země.

Nanits Chronicles - Nejlepší český žánrový komiks

Český komiksový projekt Nanits Chronicles se po ukončení digitální aplikace NANITS ukazuje i v tištěné podobě. Dokáže se tento první západně laděný český sci-fi komiks vyrovnat i světovým konkurentům?

Druhá řada dystopického sci-fi seriálu See se ukázala v oficiálním teaseru

Apple TV+ vydala první ukázky z druhé řady úspěšného sci-fi seriálu See od Stevena Knighta. Diváci se dočkají dystopického obrazu zasněžených krajin, stejně tak jako zdecimovaných velkoměst.

Severská mysteriózní sci-fi série Katla se dočkala oficiálního traileru

Osmidílná série Katla odkrývající hrůzostrašná tajemství, která měla zůstat navždy pohřbena pod ledem, se nyní dočkala oficiálního traileru, který vyvolává více otázek než odpovědí.

Filmová adaptace knihy Metro 2033 byla odložena na rok 2024

Dmitry Glukhovsky, autor trilogie Metro 2033, zveřejnil na svém instagramovém profilu několik informací k plánované filmové adaptaci první knihy. Premiéra by měla být posunuta na rok 2024.

Sopečná erupce v mysteriózní sci-fi sérii Katla odkryje děsivá tajemství, která měla být navždy pohřbena pod ledem

Výbuch sopky obrátí život malé islandské komunity vzhůru nohama. Mysteriózní sci-fi série Katla, která oplývá hrůzostrašnou atmosférou, se představila v oficiálním teaseru od Netflixu.

Wonder Woman na cestě postapokalyptickou pustinou

Wonder Woman se po staletích spánku probouzí do světa, který je zničený jadernou válkou. Proč byla tak dlouho mimo a co se stalo se světem během její nepřítomnosti? Dianin madmaxovský roadtrip začíná.

Postapokalyptický román Světová válka Z se dočká nového vydání

Román Světová válka Z, který se stal předlohou pro stejnojmenný film, dostane nové vydání. Nový český výtisk bude opět od nakladatelství Zoner Press a překladatele Ondřeje Doseděla.

Lidstvo bez spánku, postapokalyptický snímek Probuzení míří na Netflix

Bez spánku se dá vydržet nanejvýš několik dnů. Co by ale nastalo v okamžiku, kdy by lidstvo o tuto přirozenou vlastnost přišlo úplně? Snímek Probuzení se představil v oficiálním traileru od Netflixu.

Ruský román Zkáza ostrova Sachalin spojuje jadernou válku a nemrtvé

Zkáza ostrova Sachalin, první dospělý román od Ėduarda Verkina, který si vysloužil nominace na prestižní ruská ocenění, vyjde v Česku. Na čtenáře čeká drsný příběh spojující jadernou válku a nemrtvé.

Láska a příšery jsou zábavnou postapokalyptickou lovestory

Tento film dokazuje, že i v dnešní době rozhodně není nouze o příjemná překvapení. Klasický recept totiž okořenil řádnou dávkou obřích monster a sympatickým hlavním hrdinou.

Postapo román Město bez války potěší fanoušky série Metro 2033

Z Ruska k nám opět míří další postapokalyptický román. Titul s názvem Město bez války nám představí drsný život žoldáků, kteří bojují o svůj život v troskách zničeného světa.

Komiks Wonder Woman: Mrtvá Země představuje postapokalyptický příběh pro dospělé

Na konci března/marce vyjde v Česku další dospělý superhrdinský komiks od DC Black Label. Tím bude svazek minisérie Wonder Woman: Mrtvá Země, jehož české vydání připravuje nakladatelství CREW.

Dobrodružná komedie Láska a příšery míří na Netflix, post-apokalyptická budoucnost se ukázala v oficiálním traileru

Americký snímek Láska a příšery se na podzim minulého roku sice objevil v nabídce řady streamovacích služeb, nyní se však jeho globální distribuce ujímá Netflix.

České vydání druhého dílu Bird Boxu je na spadnutí

Za měsíc bude nakladatelství Fobos vydávat pokračování úspěšného románu Bird Box, který se v roce 2018 dočkal filmové adaptace. Pokračování s názvem Malorie navazuje na příběh tam, kde skončil.

Komiks Negalyod je spojením Dinotopie a Šíleného Maxe

Po celkem krátké době se lidé z nakladatelství Argo pochlubili dalším titulem, který by měl nejspíše v Česku vyjít během roku 2021. Tentokrát se čtenáři podívají do postapo světa komiksu Negalyod.

Pošťák, kvalitní knižní předloha pro průměrný film Posel budoucnosti

Na začátku tohoto týdne udělalo české nakladatelství Fobos radost milovníkům starých postapokalyptických románů. Do prodeje se totiž dostalo nové vydání oblíbeného románu Pošťák od Davida Brina.

Je zničená Země jen pouhou iluzí?

Iluze, nový sci-fi román od Michaely Beránkové, který o své vydání bojuje na crowdfundingové stránce Pointa.cz. Povede se začínající autorce vybrat požadovanou sumu?

Příběh o konci klasické civilizace a začátku nové

Autor sci-fi románu Psí vojáci, Andrian Tchaikovsky, přichází na český knižní trh s dalším titulem. Tentokrát se jedná o dystopický sci-fi román Klec duší, jenž vypráví příběh o konci civilizace.

The Midnight Sky má konečně oficiální trailer oznamující datum vydání

Postapokalyptické sci-fi The Midnight Sky se konečně dočkalo oficiálního traileru, který oznámil datum premiéry.

Nový román ze světa Metro 2033 nás vezme na povrch

Díky Dmitrijmu Glukhovskému a jeho fantazii vznikla v Rusku literární škola zvaná Univerzum 2033. Jedním ze členů je i autor Sergej Kuzněcov, který do Čech přináší nový post-apo román Mramorový ráj.

Netflix představuje postapokalyptický horor Cadaver, vychází na Halloween

Konec října okoření záhadná divadelní hra, během které se začnou vytrácet její diváci.

Komiksoví nadšenci Mighty Boys chtějí vydat kolosální komiksovou knihu

Na české crowdfundingové stránce HITHIT právě probíhá kampaň, ve které komiksoví nadšenci Mighty Boys vybírají finance na vydání velkého svazku dvou méně známých sci-fi komiksů.

Třetí díl série Poslední velkoměsto ve fázi tisku

Nakladatelství Brokilon láká fanoušky na třetí díl postapo série Poslední velkoměsto s podtitulem Padající Archanděl. Kniha už se nachází ve fázi tisku a vyjít by mohla na začátku října/októbra.

Román Věk supernovy nabízí velmi zajímavou postapokalyptickou myšlenku

V postapokalyptickém románu se dozvíme, jak by země dopadla, kdyby přežili jen děti mladší třinácti let. Tuto myšlenku nám z Číny do Česka přinese brněnské nakladatelství HOST.

Přichází souboj dvou odlišných ras v knize Fialová

Anna Šulaková spustila před několika dni kampaň na stránce Pointa.cz, aby zde vybrala peníze na vydání nového sci-fi románu Fialová. Tentokrát to vypadá, že by kampaň mohla být úspěšná.

Kickstarterový teaser na novou komiksovou sérii Scotta Snydera

Scott Snyder připravuje společně s Tonym S. Danielem novou komiksovou sérii s názvem Nocternal. Na Kickstarteru si právě teď můžete zakoupit limitovanou behind the scenes knihu před vydáním série.

Jak bude vypadat svět po zakrytí temnou clonou?

Nakladatelství Fantom Print bude příští týden vydávat debutový román Tomáše Sekerky s názvem Nájezdník z Pustiny, který bude spadat do dvoudílné série Clona. Můžeme se těšit na pořádnou sci-fi akci.

Kingovo Svědectví ve svém třetím českém vydání

Nakladatelství Beta-Dobrovský připravuje po 12 letech nové vydání kultovního postapokalyptického románu od Stephena Kinga s názvem Svědectví.

Vize postapokalyptické Prahy podle autorky Petry Podolové

Nakladatelství Fragment bude v září/septembri vydávat debutový román od Petry Podolové s názvem Futurum. Ten nás zavede do postapokalyptické Prahy roku 2120, kde se děje něco podivného.

Druhý díl ze série Remade nám ukáže, jak hrdina Leon přežil smrtící epidemii

Nakladatelství Omega dnes vydává pokračování scifi postapokalyptické série Remade s názvem Reborn. Ta nás zavede do období 2 roky po událostech prvního dílu.

Mix fantasy a postapokalyptického žánru? To je nový román Zuzany Hartmanové s názvem Před bouří

Zuzana Hartmanová se doteď věnovala fantasy povídkám. V dohledné době však zkusí štěstí s novým fantasy románem Před bouří s postapo tématikou. Knihu bude vydávat nakladatelství Host.

Druhé slovenské vydání postapokalyptického sci-fi s názvem Šarlátový mor míří na pulty obchodů

The Scarlet Plague je sice méně známým dílem Jacka Londona, ale patří k základním knihám "postapo" žánru. Nakladatelství Premedia právě připravuje druhé slovenské vydání s názvem Šarlátový mor.

Japonsko pod vodou v novém anime na Netflixu

Autoři se asi rozhodli, že tento rok nemáme dostatek pohrom. A proto si pro nás připravili tento seriál.

Česká autorka Kristýna Sněgoňová přeskakuje do žánru sci-fi a připravuje nový román s názvem Město v oblacích

Je tomu přibližně půl roku, co Kristýna Sněgoňová vydala svou poslední fantasy knihu Zřídla. Tato autorka však v nejbližší době bude vydávat nový sci-fi/postapokalyptický román Město v oblacích.

Audiokniha SPAD a ebook Válkotvůrci zdarma na palmknihách

Český scifi autor František Kotleta, který pod tímto pseudonymem napsal například sérii Bratrstvo krve nebo Poutník z Mohameda, právě na eshopu Palmknihy.cz nabídl fanouškům dva své tituly zdarma.

Česká a slovenská nakladatelství nabízí slevy 30 % na všechny své knihy

Pokud máte v karanténě chuť na čtení, máte jedinečnou příležitost, protože nakladatelství Laser a Albatros nabízí slevu 30 % na všechny své vydané knihy.

Chcete domů Drsného Spasitele? Už na to máte jenom pár dnů

Žánrové tvorby je v našich luzích a hájích jak šafránu a postapokalyptický Drsný Spasitel je jeden z takových kvítků. Akorát je to kvítek radioaktivní, zmutovaný a nejspíš vás bude chtít sežrat.