Tak nám konečně padla první klapka Tichého místa 3, dalšího filmu ze slavné postapokalyptické franšízy, v němž příběh rodiny Abbottových s největší pravděpodobností dojde ke svému úplnému konci. O startu natáčení informoval na svém Instagramu John Krasinski, který se opět chopil otěží režie.

Jak už nějaký čas víme, ze starých známých se vrátí Emily Blunt jako Evelyn, Noah Jupe jako Lee, Millicent Simmonds jako Regan a Cillian Murphy jako Emmett.

Zatímco mezi prvním (2018) a druhým (2020) filmem byla pauza pouhé dva roky, u trojky se natáhne až na sedm let, to znamená, že z Noaha a Millicent už nejsou žádné děti, ale plnoletí dvacátníci. V rámci hlavního příběhu tudíž můžeme očekávat nějaký časový skok, ale přesné detaily o ději zatím neznáme.

Nově se také ve filmu objeví Jack O’Connell (Hříšníci), Jason Clarke (Terminator Genisys) a Katy O’Brian (Mandalorian).

Filmová série Tiché místo se odehrává v postapokalyptické realitě, kterou ovládla děsivá a slepá monstra z vesmíru. Tihle netvoři jsou nejen zdánlivě nezničitelní, ale i vybaveni extrémně citlivým sluchem, schopným zachytit sebemenší šelest. Přeživší proto musejí žít v absolutním tichu, jedině tak mají šanci zůstat naživu.

Připravovaný film by měl být závěrem celé trilogie, po němž příběh členů zmíněné rodinky skončí. Podle producenta Brada Fullera bychom se ale v budoucnu mohli dočkat i dalších filmů.

V roce 2024 ještě vyšel prequel Tiché místo: První den, který se zaměřil na počáteční chvíle mimozemské invaze.

Třetí díl dorazí do kin 29. 7. 2027.