TOP 5

Každý pátek

List toho nejlepšího z filmů a seriálů! Na každou epizodu pro vás vybíráme pět nejzajímavějších historek, pověr, mýtů, titulů či kuriozit. Řadíme je do vtipného formátu, ať už podle preferencí redakce, tak i samotných diváků.

Série 1 · Epizoda 24 · v úterý 11. 8. 2020

Zbytečné animované seriály podle známých filmů

Mnohé animované seriály z osmdesátých a devadesátých let jsou dodnes známé. Na jiné bychom raději zapomněli, protože jsou prostě hloupé. Zde je TOP 5 Zbytečných animovaných seriálů podle známých filmů

Série 1 · Epizoda 23 · v úterý 4. 8. 2020

Seriály lepší než původní filmy

Některé seriály jsou prostě lepší než filmy, ze kterých vzešly. A to bez ohledu na jejich nižší rozpočet. Zde je tedy TOP 5 Seriálů lepších jako původní filmy

Série 1 · Epizoda 22 · v pondělí 27. 7. 2020

Komiksové filmy, které nejsou DC ani Marvel

V kinech se často objevují komiksové filmy bez všeobecné známých superhridnů. Zde je TOP 5 komiksových filmů, které nejsou DC ani Marvel.

Série 1 · Epizoda 21 · v neděli 19. 7. 2020

Slavné filmy, které vykradly jiné filmy

Tvorba filmů je náročný proces, který se neobejde bez pořádné dávky inspirace. Někdy se ale filmaři inspirují jinými filmy tak moc, až to hraničí s krádeží. A ne vždy jde pouze o děj.

Série 1 · Epizoda 20 · v pondělí 13. 7. 2020

Filmy z té nejvzdálenější budoucnosti

Existuje mnoho vědecko-fantastických filmů, které se odehrávají v budoucnosti. My jsme pro vás připravili TOP 5 Filmů z nejvzdálenější budoucnosti.

Série 1 · Epizoda 19 · v úterý 7. 7. 2020

Filmy, které přepsaly historii. Doslova

Alternativní historie je lákavý koncept, se kterým jsme se setkali v nejedné knize, počítačové hře nebo filmu. My jsme pro vás proto vybrali TOP 5 filmů, které přepsaly historii. Doslova.

Série 1 · Epizoda 18 · v pondělí 29. 6. 2020

Filmová pokračování, na která jsme čekali pekelně dlouho

Filmaři se v dnešní době vracejí k starým dobrým značkám. Někdy se proto dostáváme pokračování na filmy, o které jsme ani nežádali. A někdy se zase dočkáme pokračování, na které jsme čekali dlouho.

Série 1 · Epizoda 17 · v úterý 16. 6. 2020

Filmové femme fatale

Femme Fatale, z francouzštiny osudová žena , literární archetyp ženy, která je schopná svým šarmem až nadpřirozeně okouzlit muže a podmanit si je. Vybrali jsme TOP 5 filmových Femme Fatales.

Série 1 · Epizoda 16 · v neděli 7. 6. 2020

Nejtrapnější plot twisty vůbec

Nečekaný zvrat může film pořádně vylepšit. Bohužel někdy se tyto plottwisty mohou stát věcí, která pořádně film zhorší nebo dokonce úplně zabije.

Série 1 · Epizoda 15 · v neděli 31. 5. 2020

Animované filmy, které rozhodně nejsou pro děti

Je to animované, tudíž je to pro děti. Problém je, že to mnohokrát není vůbec pravda. Proto vám zde přinášíme TOP 5 Animovaných filmů, které rozhodně nejsou pro děti.

Série 1 · Epizoda 14 · v neděli 24. 5. 2020

Nezapomenutelné hlášky z Přátel

Přátele, najkultovější sitkon devadesátých let. 27. května se spouští v USA služba HBO Max, která měla přinést velké shledání. To ale bylo odsunuto. Zatím připomeneme TOP 5 nezapomenutelných hlášek.

Série 1 · Epizoda 13 · v neděli 17. 5. 2020

Špatně citované filmové hlášky

Fanoušci rádi citují legendární hlášky z filmů a seriálů, ne vždy ale správně. Možná právě i vy jste se staly obětmi špatných citací. A proto si dnes ukážeme TOP 5 Špatně citovaných filmových hlášek.