TOP 5

Každý pátek

List toho nejlepšího z filmů a seriálů! Na každou epizodu pro vás vybíráme pět nejzajímavějších historek, pověr, mýtů, titulů či kuriozit. Řadíme je do vtipného formátu, ať už podle preferencí redakce, tak i samotných diváků.

Série 1 · Epizoda 97 · včera

Československé sci-fi filmy, které byste měli vidět

Můžete si myslet, že sci-fi filmy plné speciálních efektů jsou pouze doménou Hollywoodu, jenže není tomu tak. Desítky sci-fi filmů vznikli i u nás, především ještě za časů Československa.

Série 1 · Epizoda 96 · ve středu 19. 1. 2022

Teenagerské filmy 90. let

Když se ohlédneme za filmy, díky nimž byla devadesátá léta pro filmaře a cinefily tak překvapivě plodným obdobím, nemůžeme přehlédnou tínedžery. A přesně o tom bude dnešní topka!

Série 1 · Epizoda 95 · ve středu 12. 1. 2022

Klasické animované filmy, které nejsou od Disney

Když se řekne klasická animace, všechny obyčejně napadne Disney. A to není divné. My se dnes ale podíváme jinými směry. Ukážeme vám TOP 5 klasických animovaných filmů, které nejsou od Disney.

Série 1 · Epizoda 94 · ve středu 5. 1. 2022

Zapomenuté seriály 90. let

Devadesátá léta byla šílené období pro seriálovou tvorbu. Dala nám mnoho oblíbených titulů. Dnes si ale nebudeme připomínat to nejlepší. Naopak, podíváme se na seriály, které byly zapomenuty.

Série 1 · Epizoda 93 · ve středu 29. 12. 2021

Vánoční filmy, které nejsou vánoční

Některé filmy se dostaly do vánočních programů televizí i když tak celkem vánoční nejsou, nebo tak alespoň nebyly zamýšleny. Přesto je to každý rok stávka na jistotu.

Série 1 · Epizoda 92 · ve středu 22. 12. 2021

Nejhorší protagonisté, tedy Gary Stu

Před týdnem jsme mluvili o ženských postavách, které splnily definici Mary Sue. Abyste ale viděli, že nejde o nic sexistického, dnes se podíváme na TOP 5 Nejhorších mužských protagonistů.

Série 1 · Epizoda 91 · ve středu 15. 12. 2021

Nejhorší a nejotravnější ženské hrdinky (Mary Sue)

Termín Mary Sure vznikl, jako mnoho jiných věcí, díky Star Treku. Byla to totiž zdánlivě nezkušená poručíčka Mary Sue, která byla vlastně úplně dokonalá.

Série 1 · Epizoda 90 · ve středu 8. 12. 2021

Seriály zrušené kvůli absolutní kravině

Některým seriálům se povede dosáhnout zlatou sedmičku, tedy plných sedm sérii. Pak jsou to ale takové, které jsou zrušeny dříve. Teď se podíváme na TOP 5 seriálů zrušených kvůli absolutní kravině

Série 1 · Epizoda 89 · ve středu 1. 12. 2021

Hollywoodští režiséři z pekla

Málokdy něco víme o scenáristech, kameramanech a producentech. Je ale jedna pozice tak důležitá, že jména lidí, kteří ji zastávají, známe všichni. Jsou to režiséři. Ne vždy je s nimi ale lehké vyjít.

Série 1 · Epizoda 88 · ve středu 24. 11. 2021

Nejblbější filmové a seriálové blondýnky

Stereotyp blbé blondýny je doposud v naši společnosti zaužívaný, i když není vůbec pravdivý. Existuji vtipy o blbých blondýnkách, knihy, mémy a, jak jinak, i hollywoodské filmy.

Série 1 · Epizoda 87 · ve středu 17. 11. 2021

Nejlepší filmy s dinosaury

Filmy o dinosaurech byly proto velmi důležitou součástí našeho dětství, puberty a vlastně i teď jsou dost důležité. Dnes vám proto ukážeme TOP 5 nejlepších filmů s dinosaury.

Série 1 · Epizoda 86 · ve středu 10. 11. 2021

Největší filmové tragedie

Především v akčních filmech s velkým množstvím kaskadérských kousků se i při té nejmenší nepozornosti může stát velké neštěstí. Dnes se podíváme na ty nejhorší. Na TOP 5 největších filmových tragédií.