V budoucnu nás čeká hned několik návratů do Tolkienovy Středozemě. Amazon pro nás připravuje druhou řadu Prstenů moci (2022) a Warneři zas chystají nejenom nový film o Glumovi, ale také celovečerní titul ve stylu anime jménem The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim, o němž víme už několik let. Animák by měl dorazit do kin už letos, trailer sice na světě ještě nemáme, ale níže si můžete prohlédnout první obrázky.

Jak už dlouho víme, dočkat bychom se měli velké a ničivé války mezi Rohiry a divokými lidmi z Vrchoviny, která pro statečný koňský národ málem dopadla katastrofálně. Příběh se má odehrávat 200 let před událostmi Hobita, přičemž se zaměří na devátého rohanského krále Helma Hammerhanda (Brian Cox). Když nelítostný Wulf (Luke Pasqualino), velký pán Vrchovců, přichází do Rohanu a hledá pomstu za smrt svého otce, král Helm a jeho lid musí prokázat svou udatnost v boji proti nesmírné přesile. 

Podívat bychom se tak měli nejenom do Helmova žlebu, ale také do Edorasu. Velkou roli v příběhu bude hrát také Helmova dcera Héra (Gaia Wise), jež musí nalézt odvahu, aby mohla svůj lid vést proti armádám divokých, kteří usilují o jejich zničení.

Její představitelka uvedla, že by fanoušci neměli čekat podobný typ hrdinky, kterými byly třeba Arwen nebo Éowyn, podle ní Héra spíše připomíná hrdinky z anime filmů Hayao Miyazakiho - jako třeba Nausicaä z Větrného údolí.

A když už jsme zmínili udatnou rohanskou štítonošku, která zdolala samotného Černokněžného krále Angmaru, je třeba také připomenout, že její představitelka Miranda Otto je k filmu upsaná také, podle všeho by ale měla být jen vyprávěčkou. 

O režii se postaral veterán anime filmů Kenji Kamiyama, který je například jedním z tvůrců snímku Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2005) pokračování slavného seriálu Ghost in the Shell. Je taktéž jedním z tvůrců seriálu Blade Runner: Black Lotus (2022).

Scénář sepsali Jeffrey Addiss a Will Matthews, tvůrci seriálu Temný krystal: Věk vzdoru (2019).

Dále jsou k filmu upsaní herci jako Shaun Dooley, Lorraine Ashbourne, Janine Duvitski, Benjamin Wainwright, Michael Wildman a Jude Akuwudike.

V našich kinech od 12. 12. 2024.