Vítejte i dalšího dílu Streamnovinek. Netflix pro nás má klasicky pořádnou nadílku, která se například skládá z upírů v zahradě, pár správných chlapů a i nějaké té lásky, smrti a robotů. Apple TV+ nám nadělí dospělejší verzi filmu Tajemství loňského léta, na HBO Max se bude spontánně cestovat v čase a na Amazonu najdeme dvorek, který vede na jinou planetu. Tak se pohodlně usaďte, zatleskejte radostí rukama a s úsměvem na tváři se dívejte dál, protože další díl Streamnovinek právě začíná. 

NETFLIX

CURSE OF THE WITCHING TREE

Sobota – 14. května 202

A samozřejmě musíme začít nějakou strašnou hrůzou. A to dokonce čarodějnickou. Horor Curse of the Witching Tree bude vyprávět příběh o prokletém stromu, na kterém byla kdysi oběšena čarodějnice, jež byla nařknutá z vraždy vlastního syna. A jelikož je nevinná a chce pomstít se stylem, rozhodne se předtím uvalit na onen strom kletbu. Nicméně odnesou to také děcka, která si kolem stromu pravidelně hrála. Jójo, kde jsou ty časy, kdy jsme si jako prckové hráli pod stromy oběšenců… 

PÁR SPRÁVNÝCH CHLAPŮ

Neděle – 15. května 2022

Pamatujete si ještě na ten krimi thriller, kde Jack Nicholson hrál padoucha? Ne, nemyslíme Batmana. Ani Skrytou identitu. Místo toho máme na mysli Pár správných chlapů. Ve slavném devadesátkovém filmu ze soudní síně bude Tom Cruise hájit dva americké mariňáky obviněné ze zabití jednoho ze svých kolegů na námořní základně Guantánamo Bay na Kubě. Posléze ale vyjde najevo, že s největší pravděpodobností plnili rozkaz plukovníka Nathana R. Jessepa. Pokud máte rádi pořádné soudní konverzačky, tuhle klasiku si nenechte ujít.

POLICAJTKA

Neděle – 15. května 2022

U krimošek ještě chvilku zůstaneme, protože se také můžeme těšit na film Policajtka. Při pronásledování podezřelého se jedné noci policistka z Chicaga málem stane obětí smrtelného přepadení, naštěstí ale zasáhne tajemný cizinec Catch, který vraha odzbrojí a zachrání jí život. Byla to však skutečně pouhopouhá náhoda? Nebo je to snad ovlivněné tím, že už se oba dva jednou setkali? Když se však do sebe následně zamilují, začnou o sobě zjišťovat hrozivou pravdu. Což se teda většinou zamilovaným nešťastníkům stává pořád.

VAMPIRE IN THE GARDEN

Pondělí – 16. května 2022

Fanoušci upírů a anime, zbystřete! Těšit se totiž můžete na film Vampire in the Garden. Příběh bude zasazený do světa, ve kterém lidstvo během jedné kruté zimy prohrálo válku proti krvelačným upírům. Starý svět padl. Nyní pomalu povstává nový, ve kterém se dominujícími bytostmi stávají hroziví nemrtví. Lidstvo ale ještě stále není zcela pryč. Malá komunita lidských přeživších našla mír a bezpečí v malém městečku, které chrání velká stěna světla, jež je pro nezvané upíry smrtící. A přesně uprostřed tohoto konfliktu se spřátelí lidská dívka Momo a upírská královna Fine.

EMMA.

Pondělí – 16. května 2022

Seznamte se s nejlepší dohazovačkou 19. století Emmou Woodhousovou, která je v podstatě takový chodící, mluvící a myslící Tinder. Má totiž extrémní nadání na to svádět dohromady jedince opačného pohlaví a dopravovat je až před oltář. Brzy ale mladičká Emma, kterou zde ztvárňuje Anya Taylor-Joy, pozná, že lásce se občas zkrátka poručit nedá. Metaforicky si tak trochu vybije zuby poté, co se pokusí dát dohromady naivní Harriet s místním farářem. 

NEVIDITELNÝ

Pondělí – 16. května 2022

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Cha, to určitě! Jeden z tvůrců série Saw dokazuje, že ještě stále umí docela dobře psát a točit. Je to vidět na hororu Neviditelný, ve kterém bude muset Elisabeth Moss unikat před hrozivou a hlavně neviditelnou entitou, která je se vší pravděpodobností její psychopatický manžel, jenž navíc spáchal sebevraždu. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě?

THE FUTURE DIARY 

Úterý – 17. května 2022

A nyní je čas na nějakou tu japonskou romantiku. V seriálu The Future Diary narazí muž a žena na tajemný deník, který jim předpoví, že se do sebe zamilují, ačkoli jsou si navzájem úplně cizí. A jelikož jsou patrně oba fatalisté, tak tomu asi i uvěří. Ve druhé sérii však mohou diváci čekat nové lapálie v podobě zamilovaného trojúhelníku a nových požadavků od deníku. S tou láskou to zkrátka nikdy není lehký.

KYBERPEKLO: JAK ODHALIT ZNEUŽÍVÁNÍ NA INTERNETU

Středa – 18. května 2022

Taky vás tak znechutil film V Síti? Tak se raději připravte na něco podobného v jihokorejském filmu Kyberpeklo, který si posvítí na internetový svět zneužívání a sexuálních zločinů. Pátrání po pachatelích ale vyžaduje velkou odvahu a vytrvalost. A to i přestože se tentokrát nedočkáme žádných mladých žen, které by se vydávaly za dvanáctileté naivní holky brouzdajících po internetu.

MIMI ŠÉF: ZPÁTKY V KOLÉBCE

Čtvrtek – 19. května 2022

Mimi šéf je zpátky… zase. Dospělý Ted Templeton, zapletený do opravdu pořádného podnikového zločinu, se promění zpět v Mimi šéfa, aby žil v utajení se svým bratrem Timem, přičemž se vydává za jedno z jeho dětí. Když by to totiž neudělal, tak by hrozilo, že ho strčí do basy. Během pobytu ve svém útočišti si ale s šokem uvědomí, že organizace Baby Corp prošla pořádnými změnami.

LOVE, DEATH AND ROBOTS – 3. SÉRIE

Pátek – 20. května 2022

Třetí řada dospěláckého seriálu Love, Death and Robots plného násilí, sexu, úžasných grafických stylů a samozřejmě robotů už je za rohem. Dočkáme se tak osmi nových příběhů, přičemž jeden z nich dokonce zrežíroval legendární David Fincher, tu si určitě nenechte ujít. A žádný strach, vrací se i trio hláškujících robotů. Kromě nich se ale dočkáme i obřího korýše, mini zombíků, zmutovaných medvědů, mluvících hlodavců a jedné sirény. 

APPLE TV+

NOW AND THEN

Pátek – 20. května

Apple TV+ nám zase nadělí zbrusu nový seriál Now and Then, který fakt hodně připomíná Tajemství loňského léta. O víkendu před promocí oslavuje šest nejlepších přátel konec studia na nezapomenutelném mejdanu, který ale skončí tragicky. Téměř o dvacet let později se přeživší neochotně opět sejdou. Donutí je k tomu zprávy od vyděrače, který jim vyhrožuje odhalením pravdy o oné osudné noci.

HBO MAX 

CANDYMAN

Neděle – 15. května 2022

Na HBO Max se zas můžeme těšit na další filmové ztvárnění slavného „hrdiny“ strašidelných historek. Horor Candyman bude vyprávět o mladém výtvarníkovi Anthonym, který má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potřebuje nový impuls, aby mohl pokračovat v tvorbě. Jednoho dne mu kamarád povypráví tragický příběh o tom, jak se zrodil muž s hákem a proč začal vraždit. Anthony je tou legendou zcela fascinován a začne pátrat po dalších okolnostech. Jeho obrazy najednou získávají temný nádech a postupně se na nich začíná objevovat jediná tvář. Čí? No zkuste hádat třikrát.

ZAKLETÝ V ČASE

Pondělí – 15. května 2022

Cestování v čase občas zas až tak úžasná věc není. Obzvlášť v manželství. Seriál Zakletý v čase se zaměří na na manželský pár, který tvoří Claire a Henry. Oba dva jsou do sebe hluboce zamilovaní, nicméně zároveň se musí smířit s faktem, že od sebe budou několikrát odloučeni. Henry totiž nedobrovolně cestuje v čase. Má v sobě extrémně vzácnou genetickou anomálii, díky které se různě přesouvá jak do budoucnosti, tak i do minulosti. To samozřejmě zní na hodně nestabilní vztah. Ovšem Claire Henryho natolik miluje, že se snaží na tento nevyzpytatelný život zvyknout. 

AMAZON PRIME VIDEO

LOVESTRUCK HIGH

Středa – 18. května 2022

Jste fanoušci reality show jako Hotel Paradise? No kdo by nebyl! Amazon proto představuje show jménem Lovestruck High. Jejími účastníky bude 15 britských teenagerů, kteří budou muset trávit čas na speciální středí škole. Všichni jsou navíc svobodní, takže asi počítejte s tím, že si nebudou povídat o filmografii Ingmara Berhmana, ale spíše o sexu a vztazích. Všechno to navíc bude moderovat Lindsey Lohan, což je vlastně docela příhodné.

BANG BANG BABY – DRUHÁ ČÁST

Čtvrtek – 19. května 2022

O italském seriálu Bang Bang Baby jsme už ve Streamnovinkách mluvili. Pokud vás zaujal, tak již příští týden se můžete těšit na jeho druhou část. Příběh vypráví o Alici, šestnáctileté puberťačce, která žije v malém městě v severní Itálii. Její život jako teenager se náhle změní, když zjistí, že její otec, o kterém si myslela, že je mrtvý, je ve skutečnosti stále naživu. Radost to ale bude pouze dočasná, protože Alice nemá ponětí, co je její otec vlastně zač. A bude od své dcerušky žádat, aby za něj udělala pěkně špinavou práci. Brzy se tak Alice ponoří do nebezpečného světa zločinu, ze kterého se možná už nikdy nevymotá.

NIGHT SKY

Pátek – 20. května 2022

Co byste řekli tomu mít svůj zcela vlastní a soukromý přístup na jinou planetu? Lákavé, že? Přesně o tom bude také sci-fi seriál Night Sky. Příběh se zaměří na Franklina a Irene, postarší manželský pár, který před několika lety nalezl hluboko pod zemí na svém dvorku pohřebnou komnatu, jež vede na jakousi opuštěnou planetu. Objev je to opravdu naprosto neuvěřitelný. Ale oba manželé vědí, že kdyby se s tím podědili se zbytkem světa, komnata by jim byla eventuálně uzmuta. Proto se rozhodli, že si ono tajemství vezmou s sebou do hrobu. Takhle jednoduché to ale samozřejmě nebude.

To by bylo pro dnešní díl všechno. Do komentářů nám určitě nezapomeňte napsat, která novinka vás zaujala nejvíce. Já vím, všichni se samozřejmě moc těšíme na tu reality show se single teenagery, ale zkuste vybrat i něco jiného. Tak zase příští týden! Ahoj!