Sponzor pořadu je Corsair a jejich počítačový zdroj RM1000X.

Vítejte u dalšího dílu vašich dozajista nejoblíbenějších Streamnovinek! Dneska na nás čeká opravdu pořádná nadílka z Netflixu, která bude plná hudby, zločinů a jaderných malérů. Těšit se ale můžeme i na pár novinek z Apple TV+ a Amazonu. Takže se pohodlně usaďte a vezměte si do rukou ten přichystaný popcorn, Streamnovinky právě teď začínají!

NETFLIX

RESIDENT EVIL

Sobota – 30.dubna 2022

Přišla vám nejnovější filmová adaptace slavné herní série Resident Evil jako pěkná blbost? A chcete si proto spravit chuť starými dobrými díly, kde zombíky oddělávala Milla Jovovich? Tak pro vám máme skvělou zprávu, Netflix totiž zpřístupnil první dva díly ze ságy Resident Evil od Paula W. S. Andersona, tedy Resident Evil z roku 2002 a Resident Evil: Apokalypsa z roku 2004. To znamená, že streamovací gigant nám nadělí část éry, kdy se na tuto sérii ještě dalo koukat. Kvalita šla totiž postupem času jen a jen dolů. V nejlepším se holt musí začít a skončit.

THE ROYALS

Sobota – 30.dubna 2022

Jak si představujete typickou královskou rodinu? Jako partu spořádaných gentlemanů a dam, kteří pravidelně pijí čaj o páté? Tak něco takového rozhodně nebude platit pro královské představitele seriálu The Royals. Princátka vladařů Simona a Heleny jsou totiž pěkná kvítka. Vzpurná princezna Eleanor poskytuje bulvárům spoustu krmiva svým životem plný aktivit, které zahrnují sex, drogy a dokonce i dovádění v helikoptéře. Její bratr, tedy princ Liam, je zas playboy, který plně využívá svého rodinného statusu. Je to život, který si Liam užívá, dokud jeho starší bratr, jenž je zároveň následník trůnu, nezemře. Liam se tak stane dalším v řadě, kdo má zdědit trůn.

HALF-LIFE IN FUKUSHIMA

Sobota – 30.dubna 2022

Ne, nejedná se o žádný fanouškovský mód na Half-Life 2, ve kterém se Gordon Freeman podívá do emzáky zamořené Fukušimy. Místo toho se dočkáme poměrně zajímavě vypadajícího dokumentu. I po pěti letech po jaderné katastrofě v elektrárně Fukušima se jistý japonský farmář rozhodne zůstat v zemi svých předků. A to navzdory tomu, že v ní ještě stále není bezpečno. Muž jménem Naoto Matsumura tak usiluje o vybudování nového života v krajině, která je stále prosycená nebezpečnou radioaktivitou. Inu, ten Freemanův HEV oblek z herního Half-Lifu by se mu ale přeci jenom hodil. 

STAMPING GROUND

Sobota – 30.dubna 2022

Držte si klobouky, protože se bude opět cestovat v čase, tentokrát na začátek sedmdesátých let. Dokument Stamping Ground zachycuje třídenní festival Holland Pop, který se konal v létě roku 1970 v Nizozemsku. Festival se tak pochlubil jedněmi z největších legend tehdejšího hudebního světa, včetně Pink Floydů, Jefferson Airplane, Santany a Dr. Johna. Kromě toho na festivale působila řada holandských kapel té doby, včetně Ekseption a C.C.C. Inc.. Festival sice zastihlo špatné počasí s hromy a blesky, ale to návštěvníky a veškeré muzikanty samozřejmě nezastavilo. To je holt ta síla dobré hudby! 

BÍLÁ KRÁLOVNA, BÍLÁ PRINCEZNA A ŠPANĚLSKÁ PRINCEZNA 

Neděle – 1. května 2022

Britská knižní autorka a historička musela v posledních letech vyloženě skákat na gauči radostí. Podle jejích knih totiž vznikl ne jeden, ale hned tři hrané seriály, které na sebe v určitém ohledu částečně navazují. Tedy pokud historii světa také berete jako takový super dlouhý seriál. V Bílé královně soupeří o trůn v Anglii 15. století tři různé, ale stejně neúnavné ženy. Bílá princezna zas vypráví příběh Alžběty z Yorku, dcery Bílé královny, a jejího sňatku s Jindřichem VII.. A Španělská princezna zas líčí osudy Kateřiny Aragonské, které byl již od útlého věku zaslíben anglický trůn. Svým způsobem to tudíž můžete brát jako takové prequely na Tudorovce. 

AVA

Neděle – 1. května 2022

Přiznejme si to, na Jessicu Chastain se kouká dobře snad za jakékoliv situace. A to i když je třeba celá potřísněná krví. Přesně něco podobného nás také čeká v jejím pár let starým akčňáku. Ava je nebezpečná a velice schopná vražedkyně, která pracuje pro tajnou a speciální organizaci, přičemž jejími kontrakty jsou většinou ty vůbec nejnáročnější cíle, na něž by byl nějaký zelenáč v podobném oboru krátký. Když se ale jistá prácička nebezpečně pokazí, je nucena bojovat o vlastní přežití. Obrátí se proti ní totiž zbytek její vlastní organizace. Že vám to přijde jako něco, co už jste viděli tisíckrát jinde? Možná. Ale je tam Jessica Chastain! 

JADERNÁ HAVÁRIE V THREE MILE ISLAND

Středa – 4. května 2022

Jaderným elektrárnám ještě sbohem dávat nebudeme. Líbil se vám seriál Černobyl? A zoufale se poohlížíte po něčem podobném. Inu, stejnou kvalitku vám to možná nenadělí, ale i tak by vás mohl zaujmout seriál Jaderná havárie v Three Mile Island, který pojednává o jisté nehodě v elektrárně v americké Pensylvánii, jež se mohla přeměnit na vyloženou katastrofu. Dokumentární série si tak posvítí na sporná tvrzení a výpovědi nejrůznějších svědků. I přestože se nejednalo o malér černobylských rozměrů, zaručeně to byl nejhorší jaderný incident v historii Spojených států. 

TŘI METRY NAD NEBEM – 3. SÉRIE 

Středa – 4. května 2022

Do třetice všeho dobrého. Už brzy totiž vyjde třetí řada italské romanťárny jménem Tři metry nad nebem, která má být také řadou poslední. V původním seriálu se do sebe zabouchnou dva mladí lidé ze zcela odlišných světů v severoitalském Cesenaticu, ovšem jak už tomu tak bývá, vyskytnou se jisté komplikace. Ve třetí a závěrečné sezóně tak budou muset oba hlavní protagonisté učinit zásadní rozhodnutí, které patrně určí, jaký bude jejich společný osud. A zároveň se snaží pochopit, kým skutečně chtějí být. 

CLARK: HVĚZDNÝ ZLOČINEC 

Čtvrtek – 5. května 2022

Psal se rok 1973. Tehdy byla ve švédském Stockholmu přepadena banka Kreditbank kriminálníkem Janem-Erikem Olssonem. Ten následně požadoval, aby byl do banky vpuštěn tehdy známý zločinec Clark Oloffson. Oba pachatelé tak v budově téměř celý týden drželi čtyři rukojmí, tři ženy a jednoho muže. Tlak policie ale následně učinil své, proto se oba pachatelé po neuvěřitelných sto třiceti hodinách konečně vzdali, v rámci čehož také propustili všechny rukojmí. Reakce osvobozených lidí však veřejnost šokovala. Zjistilo se totiž, že během onoho času v bance začali rukojmí pociťovat ke svým věznitelům důvěru a pocit bezpečí. Připomíná vám to něco? Ano, přesně odtud se vzal výraz „Stockholmský syndrom“. A přesně o této události bude vyprávět seriál Clark: Hvězdný zločinec.

PENTAVIRÁT

Čtvrtek – 5. května 2022

Mike Myers se vrací! A tím nemyslíme ikonického hororového vrahouna ze série Halloween, ale známého herce a komedianta, který především proslul za filmovou sérii Austin Powers. Herec si tak zahraje ne jednu, ale hned osm rolí v nadcházejícím komediálním seriálu, která vypráví o tajené skupině, jež ovlivňuje dění po celém světě. Mezi role, které Myers ztvární, patří novinář ze staré školy Ken Scarborough, konspirační teoretik Anthony Lansdowne, krajně pravicový rozhlasový moderátor Rex Smith, nejstarší a nejvýše postavený člen Pentaverate Lord Lordington, bývalý mediální magnát Bruce Baldwin, bývalý ruský oligarcha Mishu Ivanov, bývalý Rock-N-Roll manažer Shep Gordon a technický génius, který vynalezl superpočítač Pentaverate, Jason Eccleston.

ZASE NEPOUŽITELNÍ 

Pátek – 6. května 2022

Francouzi umí dělat nejenom dobré krimošky, ale i komedie. Přesvědčit by nás o tom měl i nadcházející snímek Zase nepoužitelní. Ousmane Diakité a François Monge jsou dva policisté s velmi odlišnými styly, původem a kariérou. Tato nepravděpodobná dvojice se znovu sejde kvůli novému vyšetřování, které je zavede na cestu křížem krážem po celé Francii. Z toho, co se zdálo být jednoduchým obchodem s drogami, se vyklube rozsáhlý kriminální případ. Hrdiny tak čeká nebezpečná cesta, která ale bude okořeněná nějakým tím starým dobrým francouzským humorem.

MELODIE KOUZEL

Pátek – 6. května 2022

Jihokorejci mají nový seriál! A překvapivě je bez zombíků a bez nějakých těch smrtících her. Série Melodie kouzel se zaměří na mladou středoškolačku, která to nemá v životě vůbec jednoduché. Nejenže se vyloženě topí v dluzích, ale zároveň ji volný čas zabijí i studijní náročnost. Ale když jednoho dne náhodou zavítá do opuštěného zábavního parku, který je domovem tajemného muže s kloboukem a hůlkou, zjistí, že ji možná čeká od všech těch strastí únik. A to pěkně kouzelný. A ano, trochu to vypadá jako taková asijská verze Největšího showmana. 

APPLE TV+

TEHERÁN – 2. SÉRIE

Pátek – 6. května 2022

Izraelci nám již brzy nadělí druhou řadu opravdu řádně napínavého seriálu Teherán, v jehož druhé sérii uvidíme i Cruellu. Ehm… tedy její představitelku Glenn Close. Zcela původně seriál vypráví o Támar, schopné agentce Mosadu. Pod falešnou identitou infiltruje Teherán, aby pomohla zničit íránský jaderný reaktor. Když ale její mise selže a ona uvízne v novém prostředí, musí naplánovat operaci, která ohrozí všechny, na kom jí záleží.

PODVOD VŠECH PODVODŮ

Pátek – 6. května 2022

Zkuste si tak podle názvu tipnout, o čem asi tak bude tento nadcházející dokumentární seriál. Ne, nebude to o trdelnících v centru Prahy, nýbrž o jistém americkém právníkovi, který patří mezi nejslavnější na světě. Ale bohužel v tom špatném slova smyslu. Eric C. Conn byl právní zástupce z východního Kentucky, který si žil na příliš vysoké noze... až do chvíle, kdy si dvě oznamovatelky uvědomily, že se dopustil vládního podvodu ve výši více než půl miliardy dolarů, jednoho z největších podvodů v dějinách USA. A to byl teprve začátek.

AMAZON PRIME VIDEO 

TROSEČNICE – 2. SÉRIE

Pátek – 6. května 2022

Pamatujete si ještě na seriál Ztraceni? A stýská se vám po něm? Tak to byste se možná měli juknout na sérii jménem Trosečnice, které zanedlouho vyjde druhá řada. Opět nám totiž na neznámý ostrov spadne letadlo. Ale místo dospěláků se dočkáme party teenagerů, ještě k tomu samých děvčat. A jak už tomu tak bývá, ve skupině bude docházet jak ke spojenectví, tak i k rivalitě. Boj o holé přežití si holt žádá určité oběti. Dívky ale brzy dojdou k hrozivé pravdě – za pádem jejich letadla patrně žádná nehoda nestála. 

THE UNSOLVED MURDER OF BEVERLY LYNN SMITH

Pátek – 6. května 2022

A naše dnešní novinky zakončíme smrtí, jak jinak! Seriál The Unsolved Murder of Beverly Lynn Smith se zaměří na hrozivý případ vraždy trvající více než čtyři desetiletí. Tato dokumentární série, která se skládá z výpovědí z první ruky a rozhovorů s odborníky, náhledů do rodinných archivů a vzácného přístupu ke klíčovým účastníkům, je klikatým a zamotaným příběhem, jenž zkoumá neutuchající hledání spravedlnosti.

HBO MAX

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

Neděle - 1. května 2022

Velkolepé finále jedné velké éry. Daniel Craig si v nejnovější bondovce popáté a naposledy zahrál legendárního agenta 007, který se tentokrát bude muset vypořádat nejenom s novým hrozivým padouchem v podání Ramiho Malekam, ale také se zapeklitostmi v jeho romantickém životě. Ale žádné strachy, o pořádnou akci nás snímek samozřejmě neochudí!