Kyberpunkový román Undeground od Františka Kotlety dostane pokračování, zatím známe pouze obálku a datum vydání

Během minulého týdne, kdy celá redakce pokrývala Netflix Geeked Week, se na českém knižním trhu objevilo zajímavé oznámení. František Kotleta brzy vydá pokračování kyberpunkového románu Underground.

Seriál Stranger Things se dočká rozhlasové hry na motivy románu Rebel Robin

Jednou z novinek ze světa Stranger Things, kterou nám ve středu přinesl streamovací gigant Netflix v rámci akce Geeked Week, bylo i oznámení rozhlasové hry na motivy románu Rebel Robin.

Dětský sci-fi román Poslední člověk připomíná WALL-Eho od Pixaru

Sci-fi román Poslední člověk je zasazen do blízké budoucnosti, kdy na Zemi žijí pouze inteligentní a mírumilovní roboti. Tedy do doby, než se záhadně objeví lidské mládě Emma.

Kdo krade dětem čtení, zajímavý detektivní román, který má v dětech vyvolat lásku ke čtení

Začínající český autor Jiří Kreč vydává svůj debutový detektivní román pro děti. Kniha s názvem Kdo krade dětem čtení má za úkol vyvolat v dětech lásku ke čtení. Vydavatelem je nakladatelství Pointa.

Dcera železného draka, převratný román spojující dark fantasy a kyberpunk

Velmi očekávané české vydání románu Dcera železného draka je tady. Čtenáři se mohou těšit na neobyčejný příběh o dospívání, který se odehrává na pozadí odporného nihilistického fantasy světa.

Youtuber a streamer Sterakdary vydává svůj debutový fantasy román

Arila: Stříbrné město, debutový fantasy román od youtubera a streamera Radka Sterakdary Starého, se již brzy objeví v prodeji. Kniha nabídne dobrodružný příběh z magického světa Aldolonu.

Postapokalyptický román Světová válka Z se dočká nového vydání

Román Světová válka Z, který se stal předlohou pro stejnojmenný film, dostane nové vydání. Nový český výtisk bude opět od nakladatelství Zoner Press a překladatele Ondřeje Doseděla.

Ruský román Zkáza ostrova Sachalin spojuje jadernou válku a nemrtvé

Zkáza ostrova Sachalin, první dospělý román od Ėduarda Verkina, který si vysloužil nominace na prestižní ruská ocenění, vyjde v Česku. Na čtenáře čeká drsný příběh spojující jadernou válku a nemrtvé.

Český román Nad mlhami nabídne neobvyklý steampunkový svět

Český autor Ivo Hury nás ve velmi blízké době zavede do steampunkového světa románu Nad mlhami. Nečekejte však klasickou atmosféru industriálního Londýna, Nad mlhami se totiž odehrává ve vzduchu.

Martin Paytok brzy vydá svůj debutový román, kniha Prokletí pro všechny bude akční jízdou ve stylu Jiřího Kulhánka

Během včerejšího dne oznámilo nakladatelství Epocha na facebookové stránce Fantastická Epocha novou knihu. Román Prokletí pro všechny od Martina Paytoka bude nabitý akcí, zombíky a černým humorem.

Opuštěný astronaut s amnézií se snaží přežít v českém románu V prázdnotě

Debutový román V prázdnotě od Filipa Kurečka na konci roku 2020 úspěšně prošel crowdfundingovou kampaní na portálu Pointa.cz. Od tohoto pondělí si ho mohou zakoupit i lidé, kteří kampaň nepodpořili.

Druhá šance, český román s tajemnou zápletkou

Český román Druhá šance slibuje příběh o obrovské touze po lepším životě. Hlavními hrdiny jsou muž a jeho mladá dcera, kteří v rozvráceném světě hledají odpovědi a jiskřičku naděje.

Mise na planetě, debutový sci-fi román od válečného veterána

Válečný veterán z Iráku a Afgánistánu, Michael Mammay, posílá do Česka svůj debutový sci-fi román Mise na planetě. Ten se věnuje záchranné misi v nepřátelské části vesmíru.

Fantasy román Koruna z čarodřeva připomíná spojení Pána prstenů s Písní ledu a ohně

Dnes vydává nakladatelství Laser-books nový fantasy román Koruna z čarodřeva: Svazek 1 od fantasy veterána Tada Williamse. Tematika knihy připomíná spojení Pána prstenů a Písně ledu a ohně.

Postapo román Město bez války potěší fanoušky série Metro 2033

Z Ruska k nám opět míří další postapokalyptický román. Titul s názvem Město bez války nám představí drsný život žoldáků, kteří bojují o svůj život v troskách zničeného světa.

Spoluzakladatelka slovenského nakladatelství Hydra vydává nový sci-fi román

Během tohoto týdne obohatí slovenský knižní trh další titul od místního autora. Po roční pauze se na scénu vrací slovenská autorka Katarína Čavojová se sci-fi románem Mutácia z planéty Zem.

Komiksová adaptace románu Žít a nechat zemřít by měla mít finální datum vydání

České vydání komiksové adaptace román Žít a nechat zemřít se potýkalo s několikanásobnými odklady kvůli doposud nevydanému filmu Není čas zemřít. Dubnový/aprílový termín by však měl být finální.

Román Milosrdná vrána přináší temný fantasy svět ve stylu knih od Leigh Bardugo

Dva roky o vydání originálu se v Česku objeví první díl temné YA fantasy série Milosrdná vrána. Ten čtenáře zavede do role vůdkyně zabijácké skupiny, jejíž poslední práce nabere nečekané obrátky.

V románu Silikonový ostrov zažijete kyberpunkové peklo

Silikonový ostrov, pekelné místo na Zemi, které oplývá kovem, elektronickým odpadem, kyberimplantáty a virtuálním drogami. Toto místo budou moci čeští čtenáři navštívit koncem letošního března/marce.

Bývalý policista Shey Scott vyšetřuje masovou vraždu v románu Cyberpunk: Znovuzrození

V současné době oblíbený subžánr kyberpunk se dočká nového knižního přírůstku. Nový polský román Cyberpunk: Znovuzrození pojednává o bývalém policistovi, který musí vyšetřit záhadnou vraždu.

Michaela Merglová brzy rozšíří svět Písně oceli novým románem

Nakladatelství Epocha odhalilo další fantaskní knihu z edičního plánu. Tou bude román s názvem Píseň severu od Michaely Merglové, který rozšíří fantasy svět úspěšného románu Píseň oceli.

Český autor Vilém Koubek se románem Posmrtná predace přesouvá do žánru krimi

Na začátku týdne vydalo nakladatelství HOST nový román Viléma Koubka s názvem Posmrtná predace. Ten čtenářům představí drsný krimi noir příběh odehrávající se v deštivé blízké budoucnosti.

Román Stínová šifra zavede čtenáře do alternativního New Yorku 19. století

Alternativní New York, obrovské mrakodrapy, moderní stroje, klikaté vlakové tratě a jedno velké tajemství o technologii, která tohle všechno pohání. Takhle by se dala popsat nová knižní série York.

Za slovenský román Slepý život by se nemuseli stydět ani ti nejlepší fantasy spisovatelé

Začínající slovenská autorka H. J. Bornemisza dokazuje svým debutovým fantasy románem Slepý život, že i v našich končinách dokáže vzniknout komplexní fantasy dílo podobné těm nejlepším z tohoto žánru.

Chmurný Válečník, aneb podivný fantasy román plný násilí a odvázaného sexu

Brutální fantasy svět plný temné metafyziky, ultranásilí, šílené řeže a odvázaného sexu. Touto větou by se dal popsat román Chmurný Válečník, jehož vydání připravuje nakladatelství Planeta9.

Dystopický román Kaňte, mé slzy, řekl policista dostane nové vydání

Dystopický román Kaňte, mé slzy, řekl policista od legendárního sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka dostane po sedmnácti letech nové vydání. Vydavatelské štafety se ujalo nakladatelství Argo.

Román Nesmrtelnost rozvíjí svět sci-fi trilogie Vzpomínka na Zemi

V roce 2019 napsal čínský autor Pao-Šu s požehnáním čínského spisovatele Lioua Cch'-sina spin-off k trilogii Vzpomínka na Zemi s názvem Nesmrtelnost. Ten již brzy vyjde taktéž v Česku.

Neznámá epidemie mění lidi na náměsíčné v románu Psanci

Koncem tohoto týdne by mělo české nakladatelství Laser-books vydat sci-fi román Psanci od Chucka Wendiga. Ten pojednává o neznámé epidemii, která mění obyvatele USA na náměsíčné kreatury.

Čokoláda pro wehrmacht, zajímavý dieselpunkový román z alternativní historie

Na tuzemský knižní trh se řítí další zajímavá česká kniha. Dieselpunkový román Čokoláda pro wehrmacht, jak se tento počin jmenuje, vezme čtenáře do alternativní historie druhé světové války.

Třetí román ze série Stranger Things míří do Česka

Během včerejšího dne bylo naplánováno datum vydání třetího románu ze série Stranger Things s podtitulem Šílená Max. Tentokrát se vydání ujalo nakladatelství Argo místo nakladatelství Fobos.

Nejlepší komiksová adaptace románu 1984 již letos v Česku

Román 1984 od George Orwella se na začátku letošního roku dočkal nové komiksové adaptace, která svými kvalitami předčila všechny ostatní. U nás bude ještě letos vydána nakladatelstvím Argomiks.

Mysteriózní román z prostředí michiganských lesů

Malé městečko uprostřed amerických lesů, zmizení odborníka na konspirační teorie, mrtvoly poházené v okolních lesích a podivní místní obyvatelé. Takhle by se dal popsat román Pravda leží zde.

Kolonie, dystopický román z planety Mars

Debutový román Kolonie od Samanthy Marsden se již brzy objeví u nás s českou lokalizací. Na čtenáře čeká příběh dívky, která se musí rozhodnout, jestli zůstane po boku matky, nebo se přidá k odboji.

Vyvrcholení komiksové adaptace románu Američtí bohové

Již brzy se v Česku díky nakladatelství CREW objeví třetí svazek komiksové adaptace románu Američtí bohové s podtitulem Okamžik bouře. V něm na čtenáře čeká velké vyvrcholení celé série.

Dramatizácia Pratchettovho románu ReaperMan mieri do Česka

Dramatická skupina AteliérBezStropU zbiera peniaze na startovači, aby mohol do Česka priniesť dramatizáciu románu Terryho Pratchetta ReaperMan pod názvom ŠtipkaHodín.

Argomiks zveřejnil tři stránky z komiksové adaptace románu Dracula

Kultovní hororový román Dracula od Brama Stokera se v roce 2019 dočkal francouzské komiksové adaptace od Georgese Besse. České vydání bylo sice odloženo, ale dočkali jsme se alespoň pár obrázků.

Husaři musí porazit prastaré zlo, které sami vyvolali v neobvyklém českém fantasy románu

Fantasy román Černí husaři a probuzený démon je novou neobvyklou knihou z repertoáru oblíbeného nakladatelství Epocha. Nečekejte však moc násilí, sexu a silné mluvy, protože je kniha určená od 9 let.

Fantasy román Hořící království by měl ukončit oblíbenou sérii s názvem Zloději dýmu

Nakladatelství CooBoo by zítra mělo vydávat ukončení fantasy série Zloději dýmu od Sally Green. Kniha ponese název Hořící království a zavede nás k blížícímu se vrcholu války.

Volné pokračování fantasy románu Králové Wyldu

Dnes nakladatelství HOST vydává volné pokračování fantasy románu Králové Wyldu. Kniha s názvem Krvavá Rose nás vezme do stejného světa šest let po událostech prvního dílu.

Ambiciózní fantasy román od neznámé slovenské autorky

Neznámá začínající slovenská autorka H. J. Bornemisza brzy pošle do prodeje svůj debutový fantasy román Slepý život ze série Věčná lož. Na čtenáře čeká lehce špionážní příběh se zajímavým námětem.

Laser-books přináší nový román ze Star Trek univerza

Tento týden vydalo nakladatelství Laser-books nový Star Trek román s podtitulem Hra bez vítězů, který otevírá sérii s názvem Typhonský pakt. Za knihou stojí britský spisovatel David Alan Mack.

Nový román ze světa Metro 2033 nás vezme na povrch

Díky Dmitrijmu Glukhovskému a jeho fantazii vznikla v Rusku literární škola zvaná Univerzum 2033. Jedním ze členů je i autor Sergej Kuzněcov, který do Čech přináší nový post-apo román Mramorový ráj.

Přepracované vydání slovenského fantasy románu Gwind: Nezabiješ?

Po dlouhých sedmi letech vychází nová kniha od slovenské autorky Lívie Hlavačkové, nicméně se nejedná o zatím neviděné dílo, ale o přepracované vydání románu Gwind: Nezabiješ?

Román Nové hranice otevírá space operu s názvem Expanze

Fantom Print na konci minulého týdne vydal novou space operu s názvem Nové hranice, která otevírá několikadílnou sérii Expanze. Fanoušci tohoto žánru se mnohou těšit na další mezihvězdnou válku.

Sci-fi román Zhroucený čas dá vaši mysli pořádně zabrat

Do českých knihkupectví míří další bestseller od amerického autora Blakea Crouche. Tentokrát se jedná o scifi román Zhroucený čas, který se trošku podobá filmům od Christophera Nolana.

Vychází český debutový román inspirovaný řeckou mytologií

Začínající autorka Alžběta Komrsková vyhrála tento rok ocenění Humbook Start za její debutový rukopis s názvem Dcera ztracených bohů. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se kniha dostane ke čtenářům.

Půlnoční fronta je Neobvyklý fantasy román z druhoválečné fronty

Nakladatelství Fantom Print včera spustilo předobjednávky na nový fantasy román s názvem Půlnoční fronta, který spojuje kouzla a druhou světovou válku. Uspěje tento námět u čtenářů?

Vychází nový sci-fi román od Ondřeje Neffa

Ondřej Neff připravuje společně s nakladatelstvím Albatros (ČR) vydání jeho nového sci-fi románu pro děti a mládež s názvem Barbora a Zlatý robot.

Toph z Avatara sa dočká vlastného grafického románu

Najnovší grafický román z Avatar Universa sa sústredí okolo postavy Toph a jej Akadémie ovládania kovu.

Český román Meta je spojením superschopností a thrilleru

Český autor Pavel Bareš právě pod taktovkou nakladatelství Host vydal svůj nový román Meta, který spojuje superschopnosti a prvky thrilleru do uvěřitelného celku.

Rusi adaptujú najstarší antiutopický sci-fi román na svete My

Z Ruska prichádza film My, ktorý je adaptáciou najstaršieho antiutopického románu na svete. Ten pochádza taktiež z Ruska.

Tajemná knihovna plná dobrodružství ve fantasy románu Bezhvězdné moře

Slovenské nakladatelství Lindemi a české Argo připravují vydání druhého fantasy románu od americké autorky Erin Morgenstern. Kniha ponese název Bezhvězdné moře.

Banda zlodějů musí podstoupit velice riskantní akci ve fantasy románu Prokletá věž

Nakladatelství Epocha bude brzy vydávat druhý fantasy román od nadějné české autorky Michaely Merglové. Kniha ponese název Prokletá věž a bude se věnovat zlodějské partě.

Rozdílní hrdinové, stejná cesta, jiný cíl. To je fantasy román Třpytící se město

Česká autorka Lenka Badurová přichází se svým debutovým fantasy románem Třpytící se město, který spadá do plánované trilogie s názvem Lea Honor.

Sonda do duše vlkočlověka v českém fantasy románu Ne/Být vlkem

Český autor Ondřej Adler vybíral nějaký čas dozadu finance na vydání debutového fantasy románu Ne/Být vlkem. Kniha se nedostane pouze k backerům, ale také ke všem ostatním čtenářům ve formě e-booku.

Fantasy podání čarodějnických procesů v románu Holubice a had

V našich končinách zatím neznámá autorka Shelby Mahurin již brzy přijde se svým prvním fantasy románem Holubice a had ze stejnojmenné série, který se věnuje čarodějnickým procesům.

Český fantasy román Střípky času je již k dostání ve formě audioknihy

Česká úspěšná autorka Petra Slováková (Cvrček v krabičce) vydala v roce 2019 fantasy román Střípky Času. Tento román vyšel fyzicky i formou e-booku. Nově však vychází i jako audiokniha.

Příběhy inkvizitora Gregora Eisenhorna v románu Warhammer 40.000: Magos

Svět Warhammeru nebo Warhammeru 40.000 nezná většina lidí jen z deskových her nebo videoher, ale také z knih, kterých je jak máku. V nejbližších dnech vyjde nová kniha s podtitulem Magos.

Člověk jako druh si musí zpět vybojovat svou vysokou pozici v českém fantasy románu Běsi z temného hvozdu

Český fantasy autor Petr Jaroněk právě informoval na svém facebookovém profilu, že je jeho nový fantasy román Běsi z temného hvozdu i přes všechny překážky připraven ke koupi na různých eshopech.