Už nějakou dobu víme, že je ve výrobě filmový spin-off k úspěšné hororové sérii Tiché místo, jejíž první díl v roce 2018 natočil John Krasinski. Ten se následně vrátil i s pokračováním z předminulého roku, které vydělalo téměř 300 milionů dolarů. Příběh vyprávěl o rodině, která se snaží v tichosti přežít v postapokalyptickém světě, jenž byl zdevastován hrozivými stvůrami z vesmíru. Smrtící netvoři, proti kterým lidské zbraně téměř nic nezmůžou, májí extrémně vyvinutý sluch, díky kterému jsou schopní vyhledat nešťastníky, kteří ve své pošetilosti dělají příliš velký kravál. Rodina tak žije daleko od zbytků chátrajících měst, přičemž se snaží žít co nejtišším životem, aby byli v bezpečí.

Nadcházející spin-off se však zaměří na zcela jiné hrdiny. A na akci CinemaCon, která včera skončila, byl konečně zveřejněn oficiální název filmu - A Quiet Place: Day One.

Podrobné informace o ději stále neznáme, ale už podle názvu je patrné, co od něho můžeme očekávat. Příběh se patrně bude odehrávat v prvních dnech mimozemské invaze na planetu Zemi. Něčeho podobného jsme se dočkali i ve flashbaccích z druhého dílu, ovšem tam se jednalo o poměrně krátké sekvence. Nicméně spin-off by nám tím pádem měl poskytnout lepší pohled na to, jak probíhal pád celé lidské civilizace, která proti mimozemským netvorům neměla sebemenší šanci. Nyní je tudíž otázkou, na koho se snímek zaměří. Dočkáme se příběhu další rodinky? Nebo snad bude film akčnějšího ražení, přičemž bude sledovat osudy lidských vojáků, kteří se vrhají do marného a předem prohraného boje? 

Připravovaný film natočí Michael Sarnoski, poměrně neznámý filmař, který minulý rok představil světu působivě pochmurný snímek Pig Nicolasem Cagem v hlavní roli. Původně měl spin-off natočit Jeff Nichols, který byl zároveň Krasinskiho první volbou, ale ten během podzimu minulého roku od projektu vycouval. Do výroby se také dostává třetí díl z hlavní série, o který by se měl postarat opět Krasinski. Toho se ale patrně dočkáme až někdy v roce 2025.

A Quiet Place: Day One nakonec dorazí do kin až 22. 9. 2023.