Na fanoušky kultovního sci-fi univerza Star Trek se přiřítil další román s českým překladem. Tentokrát se jedná o titul Star Trek: Hra bez vítězů od amerického spisovatele Davida Alana Macka, který stojí například za sci-fi románem Půlnoční fronta, o němž jsme vám nedávno přinesli samostatný článek.

Přečtěte si také: Půlnoční fronta je Neobvyklý fantasy román z druhoválečné fronty

Star Trek Hra bez vítězů otevírá novou sérii s názvem Typhonský pakt, ale taktéž by měl rozvíjet události a myšlenky z románů Jednotný osud, Přes dravé moře a Mír prohrává.

„Špion Typhonského paktu – nového politického protivníka Federace – odcizí plány nejnovější technologie Hvězdné flotily: kvantového proudového pohonu. Aby Typhonskému paktu zabránila odhalit jeho tajemství, naverbuje rozvědka Hvězdné flotily dvojici geneticky vylepšených agentů: doktora Juliana Bashira ze stanice Deep Space Nine a Sarinu Douglasovou, ženu, jejíž talent pomáhal Bashir rozvíjet a na niž Julian myslí jako na dávno ztracenou životní lásku. Oba jsou vysláni proniknout mezi příslušníky tajemného druhu známého jako Breenové, odhalit tajný proudový projekt a zastavit jej. Kapitánka Ezri Dax a posádka lodi Aventine mezitím o několik světelných let dál hrají nebezpečnou hru na kočku a myš s flotilou Typhonského paktu, která stojí mezi nimi a bezpečným návratem Bashira a Douglasové z nepřátelského území.“

Nový román z univerza Star Trek s názvem Hra bez vítězů vydalo nakladatelství Laser-books v brožovaných deskách tento týden. Knihu můžete objednat přes eshop Booktook.cz, který s tímto nakladatelstvím úzce spolupracuje.