Už za několik měsíců nám oficiálně skončí slavný seriál The Walking Dead, jemuž zanedlouho začnou vycházet závěrečné epizody z poslední třetiny jedenácté řady. Samozřejmě to ale neznamená, že tím budeme muset dát celému zombie univerzu navždy sbohem, protože ve výrobě je hned několik spin-off projektů, které budou populární postapokalyptický svět i nadále rozšiřovat. Jedním z nich bude také nový seriál, jenž se má zaměřit na postavy Negana a Maggie, které opět ztvární herci Jeffrey Dean Morgan a Lauren Cohan. Zprvu se zdálo, že seriál ponese název Isle of the Dead, ale díky informacím od Entertainment Weekly vyšlo najevo, že to byl nakonec pouze název pracovní.

Skutečný název připravovaného spin-offu zní The Walking Dead: Dead City.

Hlavní příběh seriálu by se měl odehrávat v zamořeném New Yorku, který bude samozřejmě plný masožravých a hnijících nemrtvých. Zároveň se ale na Manhattanu nachází skupinka přeživších, se kterými oba výše zmínění hrdinové přijdou do styku. První série by měla mít šest epizod, přičemž by k nám měla dorazit už někdy během roku 2023. Produkce momentálně probíhá v New Jersey.

Prvním spin-offem byl Fear the Walking Dead z roku 2015, následoval seriál The Walking Dead: World Beyond, který se však příliš nadšených reakcí nedočkal. Třetím spin-offem je antalogická série Tales of the Walking Dead, jemuž zatím vyšly tři epizody. A v přípravě je také zatím nepojmenovaný seriál, který naváže na konec původní série, přičemž se zaměří na dobrodružství fanoušky milovaného Daryla.

A ano, stále se taktéž počítá s návratem Ricka Grimese, nicméně nedávno vyšlo najevo, že místo celovečerních filmů se nakonec dočkáme minisérie. 

Showrunnerem a hlavním scenáristou pro The Walking Dead: Dead City se stal filmař Eli Jorne, který je jedním z tvůrců komediálního seriálu Zornův syn z roku 2016. Taktéž sepsal scénář k páté epizodě desáté série The Walking Dead, která nesla název What It Always Is. V úspěšném zombie seriálu ale působí už léta, vykonával mimo jiné i pozici koproducenta.

Na celý spin-off dohlíží také Scott Gimple, tehdejší showrunner původního seriálu, který je zároveň hlavním obsahovým ředitelem celého nemrtváckého univerza.