Film Fall Guy (u nás znám jako Kaskadér) s Ryanem Goslingem se i napříč svým kvalitám v kinech velkým hitem nestal. Málokdo ale ví, že ve skutečnosti jde o remake seriálu z osmdesátých let. Není to ale nic nového. Existuje spousta úspěšných i méně úspěšných filmů, které jsou ve skutečnosti remakem, někdy dokonce rebootem klasických seriálů z minulého století. Dnes se na tyhle filmy podíváme. Vy nám do komentářů pak napište, které z těchto starých seriálů jste znali. Tohle je 9 klasických seriálů rebootovaných jako film.

POBREŽNÍ HLÍDKA

Tohle bude asi znát každý. Film Baywatch z roku 2017, který v hlavních rolích ukázal The Rocka a Zaca Effrona, v kinech velice úspešný nebyl. Aby taky ne, když lidé měli pořád v živé paměti devadesátkový stejnojmenný seriál, kde se jako sexy členové pobřežní hlídky ve zpomalených záběrech pravidelně předváděli taková jména jako David Hasselhoff, Pamela Anderson, Carmen Electra, Alexandra Paul nebo Brooke Burns a mnoho dalších. Jo, kdo byl v devadesátkách dítětem, přesně věděl, do jakých problémů se zase dostal Mitch Buchannon a komu zachránila zase C. J. život. Rozhodně jsme to všichni koukali kvůli příběhu. Jednoznačně!

WILD WILD WEST

Will Smith a Kevin Kline se v téhle steampunkové westernové komedii z roku 1999 stávají tajnými agenty Jamesem Westem a Artemusem Gordonem. Ten první je nebojácný, ten druhý spíše vynálezce a mistr převleků. Film v kinech propadl, přičemž rozhodně nebyl tak úspěšný, jako jeho předloha. Seriál z roku 1965 se stejnou premisou a postavami od stanice CBS se dočkal čtyř sérií. Zrušený byl jen proto, že americké radě pro vysílání se nelíbilo množství násilí v seriálech. Agenty pracující pro prezidenta Ulyssesa S. Granta na steampunkovém divokém západě zde zobrazili herci Ross Martin a Robert Conrad.

UPRCHLÍK

Pamatujete si na devadesátkový film Uprchlík s Harrisonem Fordem v hlavní roli? Film tak populární, že inspiroval i parodii s Lesliem Nielsenem? No tak to také nebyl originální nápad. Původní Uprchlík je seriál z roku 1963. Stejně jako ve filmu sleduje osudy doktora Richarda Kimblea, který je na útěku před zákonem a snaží se dokázat svou nevinu v případu vraždy své manželky. No a zabere mu to hezkých 5 řad. První tři série seriálu byly natočeny ještě černobíle, poslední dvě již barevně. Seriál byl nominován na cenu Emmy v pěti kategoriích a vyhrál ji v kategorii Nejlepší dramatická série. 

GET SMART

Výtečná špionážní komedie s Anne Hathaway a Stevem Carellem v hlavní roli z roku 2008 má také původ v klasickém seriálu. I když se zde postavy jmenují stejně jako ve stejnojmenném seriálu z šedesátých let, najdeme zde také spoustu odkazů, které naznačují, že děj seriálu je zde v podstatě minulostí. K tomu patří i slavný Cone of Silence, telefony ukryté prakticky v čemkoliv, především v topánce, a také původní seriálové auto a oblek agenta Smarta, které si ke konci filmu přisvojí nový Smart. Původní seriál byl parodií klasických filmů o tajných agentech, tudíž i bondovek. A ve stejném duchu se nesl i moderní remake.

KRYCÍ JMÉNO U.N.C.L.E.

Tenhle film s původním názvem A Man from U.N.C.L.E. některé lidi z naši komunity konstantě přesvědčuje o tom, že Henry Cavill by byl skvělý James Bond (ale nebude jím, protože to bude Aaron Taylor Johnson). Film z roku 2015 i původní seriál z roku 1964 sleduje dva hrdiny: amerického agenta CIA Napoleona Sola, který musí spojit síly s ruským agentem KGB Iľjomem Kurjakinem, aby společně odvrátili hrozby ohrožující celý svět. Stejně jako spousta jiných seriálů z tohoto období, tak i tenhle byl v prvních sériích černobílý, přičemž později začal být produkován v barvách. Šlo o tak úspěšnou sérií, že dostala i vlastní spin-off nazvaný The Girl from U.N.C.L.E.

 A-TEAM

Ne všechny filmové rebooty se povedou. A to platí i pro filmový A-Team. Ten také vychází ze seriálu z osmdesátých let. Nechyběly v něm automobilové honičky, přestřelky, výbuchy, spousta humoru, badass Dwight Schulz ještě v době, než se stal zakřiklím technikem na hvězdné lodi Enteprise, a především nenapodobitelný a nenahraditelný Lawrence Tureaud alias Mr. T! Seriál sledoval skupinu bývalých příslušníků speciálních jednotek na útěku z vězení, kde si odpykávali trest za zločin, který nespáchali. Seriál se vysílal na stanici NBC v letech 1983-1987 a měl vysokou sledovanost. Filmová verze z roku 2010, v níž si zahráli Liam Neeson a Bradley Cooper, získala smíšené recenze a nebyla tak výdělečná, jak společnost 20th Century Fox doufala.

21 JUMP STREET

Seriál 21 Jump Street od televize Fox byl na přelomu 80. a 90. let velkým hitem a z hlavního představitele, tehdy ještě neznámého Johnnyho Deppa, udělal idol teenagerů. Seriál sledoval práci policistů v utajení, kteří se vydávali za středoškoláky a řešili případy ve školách. Filmová verze z roku 2012, který byla vytvořena jako akční komedie, byla také úspěšná, získala pozitivní hodnocení kritiků a v pokladnách kin utržila tolik, že pokračování bylo prostě logické. V obou filmech si zahráli Jonah Hill a Channing Tatum. Po filmu 22 Jump Street se plánoval také třetí díl, crossover s Muži v černém a také verze filmu, kde by hlavní představitelky byly ženy. V roce 2023 byl také oznámen spin-off zaměřený na postavu Molly Tracey. Nic z toho se zatím nevyplnilo, ale minimálně 23 Jump Street je prý pořád v procesu tvorby.

CHARLIEHO ANDÍLCI

Trojice silných sexy hrdinek schopných nakopat vám prdele dvanácti různými způsoby ovládajících všemožné zbraně a špionážní techniky. To jsou Charlieho andílci. Film z roku 2019 s Kristen Stewart, Naomi Scott a Ellou Balinskou se s pozitivními ohlasy moc nesetkal, ale ten původní z roku 2000 s Cameron Diaz, Lucy Liu a Drew Barrymore ještě ano. Akorát že ani ten není vlastné původní. Celé to totiž začalo ještě v roce 1976 stejnojmenným seriálem. Andílky zde hrály Jill Munroe, Sabrina Duncan a Kelly Garret, ale v průběhu seriálu se hlavní obsazení několikrát změnilo, tedy s výjimkou Kelly Garret, která vydržela celých 5 sérií. Na rozdíl od jiných zde uvedených titulů ale tyhle rebooty fungují spíše jako pokračování. I když tajemný Charlie, který andílky zaměstnává, je zřejmě pořád stejná osoba, postavy andílků samotných se vždy mění. Každá nová iterace tak vlastně představuje vždy nové agentky pracující pro Detektivní agenturu Charlese Towsenda. 

MISSION: IMPOSSIBLE

A teď se podíváme na nejzářnější případ rebootu známějšího než původní dílo. Filmová série Mission: Impossible s Tomem Cruisem v hlavní roli čítá v čase vydání tohohle videa již 7 částí a na osmé se pracuje. Původní seriál byl také úspěšný. Vysílal se sedm sezón od roku 1966. Ve špionážním thrilleru se objevilo několik známých jmen, včetně Leonarda Nimoye, Martina Landaua a Sama Elliota. Seriál vyprávěl o činech malého tajného týmu vládních agentů, který byl znám jako Impossible Missions Force, stejně tak i o jejich důmyslných metodách, jimiž mimo jiné mařili plány nepřátelským vládám železné opony, diktátorům třetího světa, zkorumpovaným průmyslníkům a zločineckým bossům. V roce 1988 byl znovu obnoven na další dvě sezóny. Na rozdíl od Charlieho andílků, tak filmová série nejenže nenavazuje na původní seriál, ale dokonce z původního hlavního hrdiny dělá hlavního záporáka.

A to je z našeho dnešního seznamu vše. Rozhodně jsme v něm nepokryli všechno. Třeba takové Addamsovi, kterým jsme věnovali celé tematické video, nebo Starsky a Hutch. A to ani nezačínáme o rebootech starých seriálů ve formě… no, seriálů. Proto nám do komentářů napište, o jakých dalších filmových remacích nebo rebootech na základě starých seriálů víte?