Krutá aelfirka Tříska Šípu Stále v Srdci není až tak krutá a ani až tak aelfirka, jak by se mohlo zdát. Vypadá to ale tak, že její spolupoutníci nic netuší. Snad až na jednoho. Spolu se Širým Nočním Nebem, Clintem Gossem, Raffidem Ulwainem a Galwynem zprovozní starý Vermisiánský vlak. Ten totiž cestuje nejen prostorem, ale i časem. Jenže, co když se naši hrdinové dostanou na místo, kam chtěli, ale do času, kdy rozhodně ne? Jak se Srdce vypořádá s tak vážným porušením metafyzických pravidel, které pro změnu samo nezpůsobilo? A jak dlouho dokáže Pavel držet krok s hráči při jejich ledabylém přístupu k časovým paradoxům? To se dozvíte v dnešní epizodě Heart: The City Beneath - Vlak do včerejška!

Kombinace Pratchetta, Kulhánka a Kotlety, i tak by se dal popsat svět Heartu. Svět, ve kterém se nebojácní a šílení dobrodruzi ze sobeckých pohnutek vrhají vstříc nebezpečí, přičemž podnikají výpravy do tajemného Srdce pod Věží. Čím hlouběji jdete, tím více věcí přestává dávat smysl. Realita se tříští na malé kousíčky a vy netušíte, kde končí realita a začíná fikce. A kde se fikce vlastně stává skutečností tak samozřejmou, že o ní nikdo nemůže pochybovat.

Legendy ze stolu - Heart: The City Beneath - IV. Ztráty a nálezy

Alžběta Trojanová, Jakub Vaverka, Zuzana Ševčíková, Václav Pecháček, Kryštof Lobkowicz a Pavel Bareš tentokrát v roli Průvodčího. To je známá šestice jmen, která si říká Legendy ze stolu. Po úspěšné Vaesen kampani z chladného Švédska 19. století se vracejí, aby se spolu s vámi ponořili do prapodivného, děsivého, krvavého ale i vtipného světa Heart: The City Beneath.

Svět Heartu je zvláštně úchylným způsobem mimořádné okouzlující. A jak to už tak bývá, Legendy i zde ukáží to nejlepší, ale především to nejhorší, co se v jejich postavách nachází. Zde si totiž nikdo nehraje na hezkého. V Heartu nikdo nic nedělá zadarmo a z lásky. Vždyť je to svět, kde můžete prodat i svou vlastní čest. Doslova!