Širé Noční Nebe, Clint Goss, Tříska Šípu Stále v Srdci a Raffid Urwain se pustí do boje se skupinou kultistů, to ale ještě netuší, že v kalné vodě pod nimi na ně číhá mnohem větší nebezpečí. Galwyn si mezičasem řeší vlastní zájmy v Oddělení ztrát a nálezů a kromě spousty věcí mimo jeho zájmu a najde i zvláštní černou kurunu, což spustí celý nový rad událostí. Raffid zase místo záchrany nevinného člověka dá přednost vyšetřování posmrtných záležitostí.

Kombinace Pratchetta, Kulhánka a Kotlety, i tak by se dal popsat svět Heartu. Svět, ve kterém se nebojácní a šílení dobrodruzi ze sobeckých pohnutek vrhají vstříc nebezpečí, přičemž podnikají výpravy do tajemného Srdce pod Věží. Čím hlouběji jdete, tím více věcí přestává dávat smysl. Realita se tříští na malé kousíčky a vy netušíte, kde končí realita a začíná fikce. A kde se fikce vlastně stává skutečností tak samozřejmou, že o ní nikdo nemůže pochybovat.

Legendy ze stolu - Heart: The City Beneath - III. Život a smrt

Alžběta Trojanová, Jakub Vaverka, Zuzana Ševčíková, Václav Pecháček, Kryštof Lobkowicz a Pavel Bareš tentokrát v roli Průvodčího. To je známá šestice jmen, která si říká Legendy ze stolu. Po úspěšné Vaesen kampani z chladného Švédska 19. století se vracejí, aby se spolu s vámi ponořili do prapodivného, děsivého, krvavého ale i vtipného světa Heart: The City Beneath.

Svět Heartu je zvláštně úchylným způsobem mimořádné okouzlující. A jak to už tak bývá, Legendy i zde ukáží to nejlepší, ale především to nejhorší, co se v jejich postavách nachází. Zde si totiž nikdo nehraje na hezkého. V Heartu nikdo nic nedělá zadarmo a z lásky. Vždyť je to svět, kde můžete prodat i svou vlastní čest. Doslova!