Dnes to skupina Legend skutečně přehnala. Anděl je totiž ta nejnebezpečnější bytost celého Srdce. Tak kdo s alespoň minimem soudnosti by se dobrovolně rozhodl s ním bojovat? Ohař jménem Clint Goss je takovým člověkem. A protože se po jeho boku nachází aelfirka Ťríska Šípu... pardon, Temná elfka Odette a aelfirka Širé Noční Nebe, neostává jim nic jiného, než se do boje také pustit. Nebe si to užívá a to i ve chvíli, kdy to vypadá, že z tohohle boje už živá nevyvázne. Nečestný Fetmág Galwyn a jakž-takž čestný Smrtonoš Raffid Ulwain se v mezičase ukrývají v Šedu. Alespoň ten Raffid se s tím enormně velkým mečem u a tam trochu ožene. Ani Anděl ale dobrodruhy nemůže přichystat na to, co je ještě čeká. Nekonečné dokonalé dramatické dílo jménem Epopej věků! Akorát, že vlastně vůbec. To vše a ještě víc v dnešní epizodě Heart: The City Beneah s názvem Nebe, kam se podíváš!

Kombinace Pratchetta, Kulhánka a Kotlety, i tak by se dal popsat svět Heartu. Svět, ve kterém se nebojácní a šílení dobrodruzi ze sobeckých pohnutek vrhají vstříc nebezpečí, přičemž podnikají výpravy do tajemného Srdce pod Věží. Čím hlouběji jdete, tím více věcí přestává dávat smysl. Realita se tříští na malé kousíčky a vy netušíte, kde končí realita a začíná fikce. A kde se fikce vlastně stává skutečností tak samozřejmou, že o ní nikdo nemůže pochybovat.

Legendy ze stolu - Heart: The City Beneath - V. Vlak do včerejška

Alžběta Trojanová, Jakub Vaverka, Zuzana Ševčíková, Václav Pecháček, Kryštof Lobkowicz a Pavel Bareš tentokrát v roli Průvodčího. To je známá šestice jmen, která si říká Legendy ze stolu. Po úspěšné Vaesen kampani z chladného Švédska 19. století se vracejí, aby se spolu s vámi ponořili do prapodivného, děsivého, krvavého ale i vtipného světa Heart: The City Beneath.

Svět Heartu je zvláštně úchylným způsobem mimořádné okouzlující. A jak to už tak bývá, Legendy i zde ukáží to nejlepší, ale především to nejhorší, co se v jejich postavách nachází. Zde si totiž nikdo nehraje na hezkého. V Heartu nikdo nic nedělá zadarmo a z lásky. Vždyť je to svět, kde můžete prodat i svou vlastní čest. Doslova!