V roce 2001 natočil Ben Stiller trhlou komedii Zoolander, která si dělá legraci z módního průmyslu. Sám Stiller v ní ztvárnil hlavní roli Dereka Zoolandera, extrémně natvrdlého modela s dobrým srdcem, jehož velkým přáním je otevřít naučné centrum pro děti z dyslexií, které by „jednoduše“ pojmenoval: ,,Centrum pro děti, které neumějí moc číst.“ Brzy se ale neúmyslně stane součástí hrozivého spiknutí, za kterým stojí zlovolná organizace, jež využívá mužské modely k vraždám významných osobností na celém světě. I přestože se jedná o komedii, která je zasazená v USA na přelomu tisíciletí, má v sobě i prvky magického realismu, díky kterému se v ní dějí i určité nadpřirozené věci. Ty ale celkově domáhají onomu bláznivému humoru, za který je snímek známý. Před nedávnem ale Stiller vyjevil, že film měl údajně mít zcela jiný konec. Následující řádky obsahují SPOILERY! 

V rozhovoru pro Esquire, který se týkal dvacátého výročí od vydání filmu, herec a režisér uvedl, že Zoolander měl mít úplně jiný závěr. Jak divák z filmu pochopí, Derek se v modelingovém světě proslavil za svůj nechvalně známý pohled, který pojmenoval Blue Steel. Na konci filmu vyjeví svůj zcela nový pohled, na kterém pracoval celé měsíce. Ten pojmenoval Magnum, kterým dokonce dokázal zastavit letící shuriken padoucha Mugata. Díky tomu zachrání premiéra Malajsie a vše dobře dopadne. Stiller ale měl původně jiný plán. V něm by se Derek postavil před rozjetý vlak, přičemž by se ho pokusil zastavit jedním ze svých pohledů. To však nebude fungovat a vlak ho přejede. Následovala by pak scéna, ve které by se Derekova duše odebrala do modelingového nebe. 

Vydavatelskému studiu se ale onen nápad nelíbil, protože chtělo mít co největší happy end. Proto Stiller přišel s představou, kterou jsme viděli zrealizovanou ve filmu. I přestože Zoolander schytával od kritiků negativní ohlasy, vybudoval si ohromnou fanouškovskou základnu, jejíž vliv pak zapříčinil vznik druhého dílu. Ten už se však fanouškům tolik nelíbil, tudíž Zoolanderův příběh už dál dost pravděpodobně pokračovat nebude.