Pokud jste už viděli zatím skvěle hodnocený Top Gun: Maverick, přičemž momentálně dychtíte po další letecké náloži, možná nebudete muset čekat příliš dlouho. Letos na podzim se totiž dočkáme nadcházejícího válečného filmu z období korejské války, který ponese název Devotion. Na oficiální trailer se můžete podívat výše. Snímek bude vyprávět příběh podle skutečné události, který zahrnuje dva americké elitní piloty, Jesseho Browna (Jonathan Majors), jenž se stal prvním černošským letcem, který dokončil základní program leteckého výcviku amerického námořnictva, a Toma Hudnera (Glen Powell). Oba dva se se svými letadly zapojí do nemilosrdných bojů se severokorejskými silami.

Celý film bude vycházet z knihy Devotion: An Epic Story of Heroism, Friendship, and Sacrifice, kterou v roce 2014 napsal Adam Makos. Celý snímek by tak neměl být jenom působivou vizuální podívanou, která nám představí korejskou válku ze vzduchu, ale také emotivním dramatem, jenž se zaměří na parťácký vztah mezi Brownem a Hudnerem. Společně tak čelili při každé misi opravdu neuvěřitelným rizikům, přičemž sám Brown se musel v té době také potýkat s rasistickým přístupem od ostatních členů armády. Díky jejich činům ve válce se ale následně oba dva připojí k legendám amerického letectva.

O režii filmu se postaral J. D. Dillard, který je zodpovědný za snímky jako Sleight a Sweetheart. Scénář si vzali na starost Jonathan Stewart a Jake Crane. Hlavním kameramanem se navíc stal Erik Messerschmidt, který minulý rok získal Oscara v kategorii Nejlepší kamera za film Mank. Ve snímku e také dočkáme herců jako Christina JacksonThomas Sadoski a Joe Jonas.

Oficiální premiéra je stanovená na 28. 10. 2022.