Film Thor: Temný svět je mnohými fanoušky považován za „nejslabšího“ člena celé MCU rodiny. Kritizován byl hlavně nezáživný příběh, nezajímavý hlavní padouch a poměrně tuctová akce, která nemohla zaujmout. Režie se ujal Alan Taylor, kterému Marvel vedení filmu nabídl po zhlédnutí jeho práce na seriálu Hra o trůny, kde zrežíroval poslední dvě epizody první série, plus několik epizod ze série druhé. Taylor je taktéž známý za svou práci k legendárnímu mafiánskému seriálu The Sopranos, kde se otěží režie ujal také. Druhý Thor mu však příliš slávy nepřinesl, ovšem režisér se rozpovídal o tom, proč tomu tak bylo. 

Taylor v nedávném rozhovoru pro Inverse objasnil, že Temný svět se měl v mnohém podobat zmíněné Hře o trůny. Údajně chystal mnohem temnější a dospělejší pojetí, které mnohé další MCU snímky většinou nemají. Uprostřed produkce však zasáhl Marvel pod vedením Kevina Feige, který se rozhodl pro razantní změny. Musely se tak přepsat některé části ze scénáře, přetočit určité scény a natočit nové. V postprodukci pak ze střižny vyšel ven film, který se od původní Taylorovy představy výrazně lišil. V rámci toho Taylor vyjádřil přání, že by rozhodně velice rád vytvořil režisérskou verzi, k jaké se uchýlil třeba Zack Snyder se svou Ligou spravedlnosti. Trpce však řekl, že k tomu samozřejmě bude potřebovat peníze, které mu Marvel se vší pravděpodobností nikdy nedá. 

Alan Taylor není jediným člověkem, který je zklamaný z toho, že jeho představa o filmu byla zdemolována vydavatelským studiem. Podobně se cítil i David Ayer se svým Sebevražedným oddílem z roku 2016. Film, který jsme nakonec dostali, se totiž také zásadně lišil od jeho původních představ. I on by někdy uvítal režisérskou verzi, ovšem zdá se, že to bohužel také bude jen zbožným přáním.