Čím dál tím více knih dostává svoji adaptaci. K radosti nás nerdů jsou to velmi často fantasy nebo sci-fi knihy, což je dobře, protože fantasy knihy jsou většinovou populací přijímané, kulantně řečeno, trochu rozpačitě. To by mohly změnit právě seriály. A možná si to myslí i distributor, protože na knihu rozhodně nešetří chválou. Přirovnávají ji k Peaky Blinders nebo fantasy klasice Lži Lockeho Lamory.

Kniha se jmenuje Priest of Bones od Petera McLeana. Byla dokonce nominována na British Fantasy Award. Jedná se vysokou grimdark fantasy z kriminálního prostředí, kde nechybí magie. Vypráví o Tomasovi Pietim, armádním knězi, který se vrací z války po boku svojí seržantky Bloody Anne. Věci se však změnily, zatímco byl pryč.

Jeho kriminální impérium bylo rozprášeno a obyvatelé jeho města se musí schovávat a přežívat s tenčícími se zásobami. Tomas s pomocí Anne, jejího bratra Jochana a jeho nového gangu chce znovu převzít vládu nad městem. To už je samo o sobě krvavá záležitost, ale aby to nebylo tak jednoduché, zaplete se do sítě politických intrik.

Heyday Television, produkční společnost, jež stála za Tarantinovým Tenkrát v Hollywoodu se nyní se zaměří na Priest of Bones v čele s producenty Tomem Winchesterem (The Capture) a Jillianem Sharem (Pacific Rim, Warcraft) pod NBCUniversal International Studios. Producenti samozřejmě nebudou psát scénář sami, takže nyní hledají osobu, která tento post zastane.

Budoucí scénárista má dostatek materiálu ke zpracovaní. Venku jsou dvě knihy. První vznikla v roce 2018 a druhá hned rok na to. Autor pilně pracuje na třetím pokračování, které má vyjít v roce 2021. Knihy v češtině bohůmžel nevyšly, ale můžete si přečíst sérii Spálený muž (Drake, Dominion). Je to sice urban fantasy z Londýna, ale může vám to dát alespoň představu o tom, jakým způsobem autor píše.