Bráchové Anthony a Joe Russoovi, režiséři posledních dvou Avengers snímků, se rozhodně neflákají. Po jejich nedávno vydaném akčňáku The Gray Man se už totiž pomalu chystají vrhnout na svůj další velký projekt. Tím bude filmová adaptace povídkové artové knihy jménem The Electric State od Simona Stålenhaga, přičemž samotná produkce by měla začít během října v Atlantě. Příběh se bude odehrávat v alternativní realitě 90. let ve Spojených státech, ze kterých se stalo nehostinné a pochmurné místo. Hlavní hrdinkou se stává teenagerka jménem Michelle, která se vydává na západ se svým malým žlutým robotem jménem Skip, aby mohla najít svého mladšího bratra. Během své cesty tak prochází krajinou, která je poseta nejrůznějšími zničenými bojovými loděmi a technologiemi. 

Těšit se ale můžeme i na to, že snímek bude mít také řádně hvězdné obsazení. Nedávno totiž vyšlo najevo, že k celému projektu se přidávají hvězdy jako Michele Yeoh (Tygr a drak, Všechno, všude, najednou), Stanley Tucci (Pevné pouto, Hunger Games, Spotlight) a Jason Alexander (Show Jerryho Seinfelda). Dále ve filmu uslyšíme Briana Coxe (Agent bez minulosti, X-Men 2, Boj o moc) a Jenny Slate (Velký dar, Venom), kteří propůjčí svůj hlas jakýmsi CGI postavám.

Hlavní roli Michelle by údajně měla ztvárnit Millie Bobby Brown, která se nejvíce proslavila za roli Eleven z veleúspěšného netflixového seriálu Stranger Things. K ní by se měl také přidat sympaťák Chris Pratt, nicméně zatím ještě nevíme, koho přesně by měl ve filmu ztvárnit.

Hlavními scenáristy se stali Christopher Markus a Stephen McFeely, kterým vděčíme za scénář nejenom k oběma posledním Avengers snímkům, ale také ke všem sólovkám s Kapitánem Amerikou. Oba se také podíleli na tvorbě všech tří filmových adaptací knižní série Letopisy Narnie.

Snímek by se měl na Netflixu objevit někdy ke konci roku 2023, případně někdy na začátku 2024.