Skotského spisovatele Anthonyho Ryana (Draconis Memoria) jsme v našem článku již jednou zmiňovali. V té době jsme psali o knize Říše popela, která ukončovala epickou fantasy trilogii s názvem Draconis Memoria. Před touto dračí sérií se však autor proslavil s fantasy trilogií Stín krkavce, která je důležitá právě pro dnešní článek.

Přečtěte si také: Epické ukončení fanatasy série Draconis Memoria s podtitulem Říše popela

V půlce roku 2019 přišel Anthony Ryan s prvním dílem nové fantasy série Čepel krkavce s podtitulem Volání vlka. O rok později přidal autor ještě druhý díl s anglickým názvem The Black Song. A právě série Čepel krkavce se odehrává ve stejném světě jako Stín krkavce. Navíc se nemění hlavní hrdina, takže opět zažijeme velké dobrodružství z pohledu Vélina Al Sorna.

„Vélin Al Sorna je žijící legendou, jeho jméno zná celé království. Právě pod jeho vedením byly dobyty celé říše, právě jeho meč vítězil v urputných bitvách — a jen díky jeho oběti bylo poraženo zlo strašlivější než cokoli, co tento svět dosud spatřil. Zvítězil v nespočtu bitev, avšak zaslouženou slávu vyměnil za poklidný život v Severních provinciích Sjednoceného království.

Nyní se však ze zámoří proslýchají zvěsti o armádě zvané Ocelová horda, kterou vede muž považující se za boha. Vélin po další válce netouží, ale když se dozví, že žena, kterou kdysi ztratil, upadla do zajetí Hordy, rozhodne se s touto novou, mocnou hrozbou utkat tváří v tvář.

Vélin proto putuje do říší Králů obchodníků, země, kde všemu vládne čest a intriky. Právě tam, za zvuku bubnů, jež svolávají znesvářené země do války, si Vélin uvědomí strašlivou pravdu: existují bitvy, ve kterých zvítězit nedokáže možná ani on.“

Oficiální česká anotace, kterou jste si mohli přečíst nad tímto odstavcem, náleží právě k prvnímu dílu nové série Čepel krkavce s podtitulem Volání vlka. Tento román bude v Česku v nejbližší době vydávat brněnské nakladatelství HOST, které má práva na vydávání celé autorovy tvorby.

Nový fantasy román Volání vlka s českým překladem od Jakuba Němečka by se měl v obchodech objevit 21. října/októbra 2020. Knihu budete moci zakoupit na eshopu nakladatelství buď v pevných deskách nebo v elektronické verzi.