Studio Paramount bude muset se svým novým animákem o Želvách Ninja při zítřejší premiéře čelit velké konkurenci. Svůj film totiž do světových kinosálů posílají také Warneři, ovšem tentokrát se místo hláškujících želv dočkáme hláškujícího Jasona Stathaman, který bude muset opět čelit obrovitánským netvorům moře. Meg 2: Příkop už je v podstatě za dveřmi, tudíž přednedávnem vyšel ještě jeden trailer, na který se můžete podívat výše.

Je vlastně docela dost možné, že pokračování o nestvůrných žralocích bude mít oproti Želvám Ninja o něco lepší tržby, protože z prvního dílu (2018) se stal poměrně nečekaný a malý hit, který z rozpočtu kolem 150 milionů utržil až 530,2 mega. Je tedy možné, že podobný úspěch čeká i na pokračování? O tom se budeme moct přesvědčit už v následujících dnech. 

Jak již bylo řečeno, v druhém díle se na scénu opět vrací Jason Statham jako Jonas Taylor, který se vrací do akce poté, co byl hluboko pod hladinou oceánu nalezen prastarý ekosystém.

V jeho hlubinách se však skrývají věci, před kterými nebudou v bezpečí ani lidé na souši. Taylor a další jeho spojenci tak budou muset vyrazit do na první pohled prohraného boje proti prastarým mořským bytostem, které si už na všechny lidské nešťastníky brousí zuby. 

Snímek natočil britský režisér Ben Wheatley, který v roce 2013 získal na filmovém festivale v Karlových Varech Zvláštní cenu poroty za snímek Pole v Anglii. Dále je zodpovědný za filmy jako Seznam smrti (2011), Dovolenkáři (2012) a Křížová plavba (2016). O scénář se postarali Dean Georgaris, Erich Hoeber a Jon Hoeber.

Dále se ve filmu objeví herci jako Sienna Guillory, Cliff Curtis, Skyler Samuels, Sergio Peris-Mencheta, Page Kennedy, Jacky Wu a Shuya Sophia Cai.

Oficiální premiéra v kinech je stanovená na 3. 8. 2023.