Na streamovací platformě Netflix nedávno skončila druhá série neonoirového kyberpunkového seriálu Altered Carbon (Půjčovna masa), která se odehrává ve světě Harlan’s World a je velice inspirovaný světem Blade Runnera. Altered Carbon je natočený podle stejnojmenné knihy od amerického autora Richarda K. Morgana. V rámci ukončení druhé série vydává americká autorka Abbie Bernstein (The Art of Mad Max, The Art and Making of the Flash) knihu Altered Carbon: The Art and Making of the Series.

A co v tomto díle můžete najít? Z velké části se bude jednat o artbook, tudíž zde budou převážně návrhy města od vysokých budov až po nízko položené čtvrti. Můžeme se také těšit na různé fotografie z natáčení, dokončené scénáře, nebo spíše nastínění děje nebo popsání buildů osvětlení. Nesmíme zapomenout ani na rozhovory s herci a tvůrci tohoto seriálu. To vše bude obsaženo na 176 stránkách svázaných v pevné vazbě.

Knihu vydává britské nakladatelství Titan books 31. března/marca tohoto roku. Zatím se jedná pouze o anglickou verzi knihy a je jen otázkou, jestli tento making of/artbook vyjde někdy v českém nebo slovenském jazyce v našich končinách.