Několikrát do roka se na českém knižním trhu objeví nová kniha z oblíbeného univerza Star Treku. Na konci minulého roku jsme vám přinesli článek o nové sérii s názvem Star Trek – Typhonský pakt, jejíž první díl nesl podtitul Hra bez vítězů a byl napsán americkým spisovatelem David Alanem Mackem (Půlnoční fronta).

Přečtěte si také: Laser-books přináší nový román ze Star Trek univerza

Typhonský pakt se po necelých čtyřech měsících vrací s druhým románem Plamenům navzdory. Za ním stojí americký spisovatel Michael A. Martin, který má v knižním světě Star Treku již velké zkušenosti. Můžete ho znát jako autora románů Kobayashi Maru, Černý král, Mezi dvěma světy či Romulanská válka 1 a 2.

Výměna autorů je v tomto případě opodstatněná a neměla by napáchat žádné škody, protože se druhý román bude věnovat jiné příběhové lince. Zatímco Hra bez vítězů sledovala osudy Juliana Bashira a Sariny Douglasové, aby společně odhalili tajemství proudového projektu, nový román Plamenům navzdory se zaměří na kapitána Rikera a jeho problém s Gorny.

„Krátce poté, co Gornská hegemonie odhalí své spojenectví s novým protivníkem Federace – koalicí galaktických mocností známou jako Typhonský pakt – je stižena ekologickou katastrofou, která zničí planetární líheň její válečnické kasty. Gorni naštěstí studují pozůstatky starobylé, avšak mocné technologie „rychlé terraformace“, kterou po sobě zanechala dávno ztracená civilizace. Toto zařízení, pokud je budou schopni ovládnout, by dokázalo obnovit jejich křehký biologický a sociální status quo. Avšak když se gornský válečník rozhodne použít cizí technologii k přeměně planety Hranrar v novou líheň válečnické kasty a ohrozí tak životy místních obyvatel, přiláká nechtěnou pozornost šíleného gornského válečníka odhodlaného zajistit vojenské kastě trvalou nadvládu. Mezitím se po mimozemské technologii vydává pátrat i hvězdná loď Titan. Federace doufá, že by jí zařízení mohlo pomoci zacelit rány, které utrpěla během nedávné borgské invaze. Kapitán Riker tak hledá rovnováhu mezi blahem vlastní posádky, osudem obyvatel Hranraru a odpovědností Základní směrnici. S flotilou Typhonského paktu v patách musí nejen zastavit gornské válečníky, ale rozluštit i tajemství dávného terraformačního zařízení. Ze všech členů posádky Titanu však pouze komandér Tuvok skutečně chápe, jak podobná technologie měnící povrchy planet může být nebezpečná, přestože k jejímu použití vedou ty nejlepší záměry…“

Román Star Trek – Typhonský pakt 2: Plamenům navzdory by se měl na prodejních pultech objevit již 15. března/marce 2021. Kniha vyjde v měkkých deskách pod taktovkou nakladatelství Laser-books.