V pátek 5. února/februára oznámilo komiksové vydavatelství DC Comics novou a velmi zajímavou sérii s názvem Future State: Gotham. Ta se bude odehrávat v budoucnosti v neonovém městě Gotham, ze kterého se stal policejní stát ovládaný Magistrátem. 

Přečtěte si také: DC chystá redizajn klasických hrdinov a nové tváre v evente DC Future State

Pokud patříte mezi fanoušky DC, určitě jste už někdy zaslechli o pojmu Future State. Pokud ne, pokusíme se vám to v krátkosti shrnout. Future State je nová příběhová linka DC univerza, přesněji řečeno se jedná o několik krátkých komiksových sérií, jež byly vydávány během ledna/januára a února/februára letošního roku. Tento event byl zasazen po událostech série Dark Knights: Death Metal a představil čtenářům možnou budoucnost DC univerza.

Díky Future State se fanouškům otevřel zcela nový pohled na budoucnost DC. Avšak celý event byl po vydání několika sérií uzavřen. Nebo si to fanoušci alespoň mysleli. My však už díky novému komiksu Future State: Gotham víme, že event Future State bude nějakým způsobem nadále pokračovat.

Za novou sérií stojí umělecké trio skládající se ze scénáristy Joshuy Williamsona (The Flash), pomocného scénáristy Dennise Culvera (Crone) a kreslíře Giannise Milonogiannise (Ronin Island). Podle informací ze Syfy Wire můžeme potvrdit, že se v sérii objeví většina postav z eventu Future State, které se pohybovaly v Gotham City. Navíc by měl příběh přímo navazovat na události týkající se Red Hooda z komiksu Future State: Dark Detective, na němž pracovali již zmiňovaný Williamson a Milonogiannis.

Jak již bylo řečeno v úvodu, Future State: Gotham se bude odehrávat v budoucím Gothamu, kterému vládne takzvaný Magistrát, soukromá bezpečnostní jednotka, jež převzala kontrolu nad celým městem a vyhlásila válku všem maskovaným hrdinům, zejména samotnému Batmanovi. Do příběhu se zamotá i Red Hood, civilně Jason Todd. Ten se po blíže nespecifikované katastrofě spojí se samotným Magistrátem. Všechny důkazy ukazují na Tima Foxe, dalšího Batmana Future State, jenž by mohl stát za celou katastrofou. Red Hood se ho rozhodne najít a přivézt Magistrátu, i kdyby to mělo stát naprosto všechno.

Výše zmiňovaná anotace by se měla týkat pouze první příběhové linky s názvem Hunt The Next Batman. Ta by měla být ukončena šestým sešitem. Jelikož se však jedná o delší sérii, ve které hraje svou roli širší superhrdinské osídlení Gothamu, určitě tímto příběhem Future State: Gotham neskončí. Přeci jen mají tvůrci připravenou novou podobu svět, nové postavy a nové události, které nám mohou představit a prohloubit.

První sešit nové komiksové série Future State: Gotham by se měl objevit v prodeji již 11. května/máje 2021. Zatím se jedná pouze o vydání pro anglicky mluvící státy. My však doufáme, že se příběhu ujme nějaké české nakladatelství a připraví pro nás svazky s českou lokalizací.