Před několika dny vyšla poslední epizoda první řady seriálu Shantaram, na který dohlížela služba Apple TV+. A bohužel se zdá, že se bude jednat také o poslední epizodu celkově. Server Deadline nedávno informoval o tom, že služba se rozhodla seriál pro druhou řadu neobnovit, Shantaram tak po své první sezóně definitivně končí. Zdá se totiž, že celková sledovanost seriálu vůbec neodpovídala představám platformy.

Zklamání to musí být nejenom pro diváky, kterým se první řada líbila, ale i pro Charlieho Hunnama, jenž v sérii ztvárnil hlavní roli Lina Forda. Hunnam se totiž na seriálu podílel i jako producent, přičemž asi v polovině letošního podzimu uvedl, že když četl původní knižní předlohu od spisovatele Gregoryho Davida Robertse, říkal si, že něco takového by si zasloužilo převést hned do několika seriálových sezón. 

Příběh tak vyprávěl o muži jménem Lin Ford (Hunnam), kterému se podařilo utéct z australského vězení, v němž strávil dlouhých 19 let. Je mu ale jasné, že pokud bude chtít zůstat na svobodě, bude muset prchnout někam do ciziny. Lin si proto vybere indickou Bombaj, kde se rozhodne budovat zcela nový život jako doktor v místní chudinské čtvrti. Problémy se ho ale i tak budou držet jako klíště.

Děj seriálu tak vychází podle životního příběhu výše zmíněného spisovatele Robertse, kterého závislost na heroinu přinutila k loupežím. Po odpykání trestu ve vězení se tak vydal do Bombaje, kde nějakou dobu působil jako doktor. 

Shantaram sice u kritiků příliš nezabodoval, ale u diváků se dočkal mnohem vřelejších reakcí.

V seriálu se dále objevili herci jako Elektra Kilbey, Alexander Siddig, Sujaya Dasgupta, Fayssal Bazzi, Rahel Romahn, Vincent Perez a Gabrielle Scharnitzky. Showrunnery celého seriálu se stali Steve Lightfoot a Eric Warren Singer, který se taktéž podílel na scénáři k filmům jako Hrdinové ohně a Top Gun: Maverick.

Sledovali jste seriál Shantaram? Co na něj říkáte?