Sponzorem dnešní epizody je Givery.cz.

Simpsonovi jsou na našich obrazovkách už dlouho, někdo by řekl, že až příliš dlouho. Při takovém velkém množství epizod se dříve či později stane, že některé z nich už prostě nebudou tak dobře fungovat. Především v pozdějších sezónách se takových epizod objevilo více. My jsme se dnes zaměřili na ty nejhorší epizody podle hodnocení zahraničních diváků. Je tudíž možné, že když se podíváte na čísílko v našich databázích, bude krapet jiné. O to víc nás zajímá váš názor v komentářích, tak na něj nezapomeňte. A teď už se podívejme na 9. nejhorších epizod Simpsonových podle diváků.

ŘEDITEL SKINNER A SERŽANT SKINNER

Tuto epizodu mnozí fanoušci označují za oficiální start poklesu kvality Simpsonových. Zjišťujeme zde, že ředitel školy Skinner je ve skutečnosti podvodník jménem Armin Tamzarian. „Skutečný“ Seymour Skinner byl válečným zajatcem, přičemž Tamzarian pouze převzal jeho identitu. Toto náhlé zjištění zničí pověst bývalého ředitele až do momentu, kdy nový a skutečný Skinner nezačne všem lézt na nervy. Epizoda tak končí nesmyslnou deus ex machinou, díky které se Armin Tamzarian opět stane Seymourem Skinnerem a je mu dovoleno ponechat si místo ředitele. Tvůrci seriálu Matt Groening a Harry Shearer se této epizody zřekli a označili ji za "chybu", která byla „neuctivá k divákům“. 

VŠICHNI ZPÍVAJÍ A TANČÍ

Tato epizoda kombinuje dvě věci, které se ne vždy povedou. Je to klipová epizoda, která vypráví a přehrává různé scény z prvních 8 řad seriálu, což je samo o sobě pro mnoho diváků nudné. Navíc všechny klipy souvisejí s hudbou. 

Epizoda ukazuje, že i v době, během níž byl seriál ještě vcelku dobrý, dokázal čas od času přestřelit. Je možná o něco kreativnější, než by mohla být běžná klipová epizoda, zároveň ale není nikterak geniální nebo nadprůměrná. Především jde však o absolutně nezajímavou epizodu zejména pro dlouholeté fanoušky seriálu, kteří všechny předchozí epizody viděli.

NEJVĚTŠÍ HOMER VŠECH DOB

V této epizodě cestuje rodina s Nedem na náboženskou pouť do Jeruzaléma. Homer se samozřejmě chová jako ignorantský šašek a znesvětí posvátná místa, což samo o sobě spoustu diváků urazilo. Pak se ale Homer navíc ztratí v poušti a začne halucinovat o tom, že je Mesiáš. Nakonec ho najdou a diagnostikují mu Jeruzalémský syndrom. Epizoda získala od kritiků průměrné hodnocení, ale fanoušci jí naprosto opovrhovali. Někteří se odvolávali na absurdní děj epizody. Jiní vyčítali zklamání a neuvěřitelně otravné hostování Sashy Baron Cohena. Bez ohledu na důvod byla tato epizoda v internetové diskusní skupině „No Homers Club“ vyhodnocena jako nejhorší díl seriálu. A to s poměrně velkým náskokem.

DÍVKA, KTERÁ NEUMÍ ŘÍCI NE

Tato epizoda 30. sezóny se míjí účinkem, protože spoléhá výhradně na popularitu muzikálu Hamilton. Marge režíruje muzikál napsaný Lízou o městě Springfield a snaha obou o obsazení a realizaci tohoto díla je hlavní zápletkou epizody. Muzikál se jmenuje Bloody, Bloody Jebediah (Krvavý, krvavý Jebediah), což je zjevná narážka na muzikál o Andrew Jacksonovi, který vznikl před Hamiltonem, ale nebyl zdaleka tak populární. Epizoda nenabízí o moc víc než jen odkaz na skutečné muzikály. Navíc samotný scenář epizody působí spíše jako první nástřel než skutečný a dotáhnutý text.

HOMER VERSUS DŮSTOJNOST

V páté epizodě dvanácté řady vidíme Homera, který se snaží vydělat nějaké peníze extra jako klaun (nebo spíše cvičená opice) pro pana Burnse. Ten svých peněz využívá na to, aby Homera stále více zesměšňoval a ponižoval. I když později Homer Líze slíbí, že peníze použije na dobrou věc, pořád tancuje jak pan Burns píská. Vše vyvrcholí v zoo, kde je Homer nucen nosit oblek pandy a bavit návštěvníky. Pandí samec si ho ale splete se skutečnou samicí a odtáhne Homera do své jeskyně, což navíc nechutně komenujte Vočko. Kdyby se tahle scéna objevila ve Griffinových nebo South Parku, nikdo by neřekl ani popel, ale v Simpsonových se takový druh vtipů obvykle nenosil. Navíc zbytek epizody prakticky pouze vykrádá předchozí série.  

O ČEM MUŽI SNÍ

Čím déle jsou Simpsonovi v televizi, tím více recyklují sebe sama. Taková je i první epizoda 27. série, kde je Homerovi diagnostikována narkolepsie. Místo braní léků se rozhodne opít. S Marge se rozejdou a Homer začne chodit s mladou lékárnicí Candace poté, co ho zdroguje a odvede domů. Když si Homer uvědomí svou chybu a vrátí se domů, najde Marge na večeři s dětmi a otcem Candace. Nakonec se ukáže, že to vše byl pouze sen ve snu, což je samo o sobě obvykle problematické. Navíc téma rozchodu této ústřední dvojice bylo přece jenom příliš silné, navíc jsme už podobnou situaci viděli o něco dřív, když byl Homer od Marge odloučen a byl nucen si své nedostatky uvědomit a napravit je, protože tenkrát to žádný sen rozhodně nebyl.

VYNÁLEZCE, JENŽ SPADL Z NEBE

V Simpsonových často hostují známé osobnosti. A Elon Musk se zase rád objevuje v různých seriálech a filmech, kde hraje sám sebe. Vynálezce, jenž spadl z nebe je kombinací těchto dvou faktů. Elon Musk přichází do Springfieldu a pokouší se modernizovat jadernou elektrárnu. To se nelíbí panu Burnsovi a pokusí se známého miliařdáře zabít. Navíc se Musk až moc spřátelí s Homerem, který se s ním musí slušně, ale rázně „rozejít“. Když pomineme klesající popularitu Elona Muska v posledních letech, máme tu v zásadě zcela průměrnou epizodu, která se neúspěšně snaží řešit vážné témata o velkých korporacích, ztrátě pracovních míst a technologických inovací. Navíc celá působí spíše jako reklama na celebrity než plnohodnotná epizoda.

VOČKO NA HADRY

Tato bizarní epizoda začíná městskou schůzí u Vočka, kde se všichni smějí jeho poutu s barovým hadrem. Hadr pak hlasem Jeremyho Ironse ve stylu „Forresta Gumpa“, vypráví příběh o své historii a o tom, jak začal jako středověký francouzský gobelín, než skončil v baru. Hadr pak někdo zdánlivě ukradne, jen aby se ukázalo, že ho pouze Marge vzala domů vyprat. Vočko si pak uvědomí, že Simpsonovi jsou jeho skuteční přátele. Nebylo by to tak špatné, kdyby vtipy byly skutečně vtipné nebo kdyby epizoda inteligentně komentovala historické události, jako tomu bývalo v jiných historických epizodách, ale místo toho byla zcela bezúčelná a zbytečná. Sekundární příběh sleduje Barta a Milhouse. Je úplně zbytečný, s hadrem vůbec nesouvisí a vlastně by tam ani nemusel být. Existují dvě vysvětlení této epizody. Buď má Vočko mluvící hadr, nebo se mu to celé pouze zdálo. Kdo ví?

LÍZA A LADY GAGA

Tato epizoda je označována za úplně nejhorší díl seriálu, což je vzhledem k počtu dílů silné vyjádření. Líza se pokouší získat popularitu, ale její plán selže (díky Bartovi), dokud jí nepomůže Lady Gaga. Kromě Lízy se snaží celý Springfield naučit, že je potřeba být svou a získat tak více sebedůvěry. Zatímco nápad udělat epizodu, která učí děti sebevědomí a lepšímu pocitu ze sebe sama, byl skvělý, provedení nikoli. A duet na konci byl kyselou třešničkou na dortu už tak dost špatné epizody. Zatímco výkon Gagy je většinou chválen, na nucený děj a omílané vtipy se nedá dívat. Mnoho kritiků také poznamenává, že epizoda působí spíše jako reklama na Lady Gagu než jako díl Simpsonových, což je téma, které se v některých novějších sezónách opakuje.

A to je konec dnešního žebříčku. Nezapomeňte do komentářů napsat svůj názor, protože tohle hodnocení se může individuálně hodně lišit.