Sponzorem dnešního článku jsou Herni-kupony.cz.

Není nad to sledovat dobrý akční film. I když vznikl třeba před dvaceti nebo dokonce třiceti lety, některé z těchto divokých a napínavých scén skutečně obstojí ve zkoušce časem. Ačkoli všichni máme své oblíbené klasiky ze staré školy, vsadíme se, že po titulech z naší dnešní topky nesaháte zas tak často. Teď se pohodlně usaďte, protože přichází 8 zapomenutých akčních klenotů!

VÍTEJTE V DŽUNGLI

Dwayne Johnson je bezesporu áčková akční hvězda díky třem věcem, které se nedají naučit: charisma, atletický talent a velký úsměv. Málo známá akční “buddy” komedie Vítejte v džungli tyto přednosti využívá na maximum. Film má poměrně předvídatelný děj a několik docela otřepaných momentů, ale sakra, je to naprosto zábavná jízda. Chemie mezi Johnsonem a jeho kolegou Seannem Williamem “Stifflerem” Scottem je fantastická. Postava Christophera Walkena je také pozoruhodně organickým přínosem a akční bojové scény tvoří třešničku na dortu.

DLOUHÝ POLIBEK NA DOBROU NOC

Kdo by to byl řekl, že nepravděpodobné spojení oscarové Geeny Davis a legendárního Samuela L. Jacksona upadne téměř v zapomnění. Příběh pojednává o učitelce s amnézií, která si najme soukromého detektiva, aby jí vrátil paměť. Ukáže se ovšem, že její minulost bude mnohem dobrodružnější, než by se na první pohled zdálo. Duo přináší vzrušující a nekonečně zábavnou explozi akce a humoru, navíc ještě posílenou několika bombastickými sekvencemi, které vynahrazují lenost scénáře.

RONIN

Éra Roberta De Nira jako akční hvězdy vyvrcholila v polovině 90. let díky filmům jako je právě nedoceněný Ronin. Ve filmu se objevuje herecký ansámbl, včetně Jeana Rena, Seana Beana a Stellana Skarsgarda, přičemž sleduje tým bývalých speciálních jednotek, který je najat na krádež přísně střeženého kufříku. Snímek, v němž se mísí kriminální drama s napínavou akcí, vyniká pomocí úžasných vybroušených honiček a snadno se stává jedním z nejlepších akčních kousků desetiletí.

Poslední skaut

Vzhledem k tomu, nakolik populární byl Bruce Willis v 90. letech po veleúspěšné Smrtonosné pasti a jejím pokračování, je s podivem, že Poslední skaut nevydělal v pokladnách kin moc. Když je zavražděna chráněná svědkyně soukromého detektiva, spojí se s přítelem oběti, aby vyšetřili její smrt, což je zavede na stopu korupce politiků a jednoho velmi pokřiveného majitele fotbalového týmu. Zábavný a stejně absurdní příběh plný smíchu a napětí vás udrží od začátku do konce.

Overlord

Overlord se odehrává v noci před historickou invazí v Den D na konci druhé světové války a sleduje oddíl amerických vojáků, kteří mají za úkol vyřadit nepřátelské komunikace a připravit se na příchod posil. Naneštěstí pro tuto jednotku se jejich mise zvrtne, když objeví nacisty, kteří v okupované vesnici provádějí šílené tajné experimenty. Film hladce mísí několik žánrů dohromady, ale nikdy se příliš nevzdaluje od svých kořenů pulpového akčního filmu. 

Nobody

Nikdo byl po vydání kriticky i komerčně úspěšný, ale někteří ho neprávem označili za napodobeninu Johna Wicka. Ano, příběh je obecně podobný. Ano, sdílejí některé stejné scenáristické a producentské talenty. Ale rozhodnutí udělat svět filmu menší a komornější mu nakonec umožňuje stát na vlastních nohou. Navíc Bob Odenkirk jako muž na americkém předměstí, v napjatém manželství a neuspokojivé práci zakladá originální a vzrušující premisu. 

Pokrevní bratři

Důvěrní fanoušci akčních thrillerů již pravděpodobně tento film znají, ale běžným divákům mohl uniknout. Daný skvost spojuje realistické přestřelky se stylizovaným filmovým jazykem a bere si na paškál to, o co se filmy o Punisherovi pokoušely celá desetiletí. Sean Patrick Flanery a Norman Reedus zde hrají dvojčata Connora a Murphyho MacManusovy. Poté, co dvojice musí v sebeobraně zabít dva členy ruské mafie, si uvědomí, že jejich životy jsou určeny pro vyšší poslání, v rámci čehož se vydají na cestu boží spravedlnosti.

Upgrade

Upgrade je dalším diamantem studia Blumhouse. Logan Marshall-Green hraje hlavního hrdinu Greye Trace, kterému se zcela změní život, když po přepadení ochrne a jeho žena zemře. Po děsivé události se lékaři vrhnou do záchrany Greyovy mysli a těla, v rámci čehož mu chirurgicky voperují nejmodernější mikročip STEM s umělou inteligencí. Díky čipu Grey může předvádět úžasnou sílu a obratnost, které využívá k pátrání po vrazích své ženy.