Už příští týden bude mít v amerických kinech premiéru zbrusu nový akčňák jménem The Plane s Gerardem Butlerem v hlavní roli, o který se postaral francouzský filmař Jean-François Richet, tvůrce vynikajícího snímku Veřejný nepřítel č. 1 z roku 2008. Studio Lionsgate tak vydalo finální trailer, na který se můžete podívat výše.

Jak už od podzimu víme, příběh se zaměří na chlapíka jménem Brodie Torrance (Butler), zkušeného kapitána letadla, kterého čeká další běžný let. Ke svému překvapení však následně dostane za úkol tajně přepravit uprchlého vězně jménem Louis Gaspare (Mike Colter), který byl před patnácti lety odsouzen k vězení za vraždu. Představa toho, že budou mít na palubě odsouzeného zločince, je samozřejmě děsivá, ale jelikož bude zajištěn a dobře střežen, mohl by to být ve výsledku přece jenom klidný a bezpečný let. To ještě ale netuší, že později vlétnou do bouře, která jim všem změní životy.

A to samozřejmě k horšímu, protože pro některé to bude zároveň poslední let celkově. Kvůli bouři tak letadlo havaruje na filipínském ostrově Jolo, což rozhodně nebylo úplně nejšťastnější místo. Celý ostrov totiž ovládají nebezpečné separatistické jednotky, mezi kterými rozhodně nejsou žádní Mirkové Dušínové. Ostrov však mají natolik pod palcem, že ani filipínská armáda se jim neopovažuje vzdorovat.

Přeživší havarovaného letadla se tak následně stanou jejich zajatci. Kapitánovi Torrancovi se ale podaří uprchnout, přičemž si umane, že udělá všechno pro to, aby své pasažéry zachránil. Dostane se mu ale nečekané pomoci. A to od Louise, který doufá, že záchranou zajatců napraví své křivdy z minulosti. Společně se tak vydávají na sebevražednou misi, ve které však musí uspět. 

Kromě již zmíněného Veřejného nepřítele je Jean-François Richet taktéž zodpovědný za snímky jako Ve jménu krve (2016) a Vládce Paříže (2018). O scénář se postarali Matt Cook a J.P. Davis.

Dále se ve filmu představí herci jako Daniella Pineda, Tony Goldwyn, Lilly Krug, Paul Ben-Victor, Joey Slotnick, Tara Westwood a Yoson An.

Oficiální premiéra je stanovená na 13. 1. 2023.