Začínající americká autorka Caitlin Starling odstartovala kariéru v roce 2019 svým debutovým románem The Luminous Dead (Jeskyně zatracených), se kterým vyhrála LOHF Best Debut award a byla nominována na několik dalších cen. Celkem velký úspěch knihy dokazuje i 1157 recenzí na portálu Good Reads s průměrným hodnocením 3,72 hvězdiček z pěti.

Příběh tohoto hororového sci-fi románu čtenáře zavedl na kolonizovanou planetu Cassandra-V. Mladá hlavní hrdinka Gyre Priceová, která pracuje jako speleoložka, se zde pouští do děsivé psychologické emocionální hry o holé přežití.

„Když se Gyre dostala na tuto expedici, myslela si, že bude mapovat nerostná ložiska a jejím největším problémem budou zřícené podzemní jeskyně. Očekávala, že dostane k ruce zkušený tým, který na ni bude z povrchové základny dávat pozor. Napovídala tomu ostatně i tučná odměna, díky níž Gyre věřila, že bude moci z téhle bohem zapomenuté planety vypadnout a konečně najít svoji matku, která před lety zmizela neznámo kam.“

Místo toho všeho však dostala k ruce podivnou a odměřenou Em, která bez mrknutí oka pumpuje do své nové svěřenkyně drogy, aby mise měla hladší průběh. Aby toho nebylo málo, ztracená a dezorientovaná Gyre si začne všímat drobných nesrovnalostí. Zásoby začnou mizet a někdo začne častěji měnit trasu. A navíc má zvláštní pocit, že ji v temnotě jeskyně někdo sleduje.

Pokud vás námět zaujal a my věříme, že vás zaujal, máme pro vás dobrou zprávu. Román Jeskyně zatracených totiž tento týden vyšel i v Česku pod taktovkou nakladatelství Fobos. Takže pokud chcete zažít pořádné sci-fi s tíživou atmosférou, tak si knihu rozhodně nenechte ujít.