Pokud jste na charismatického anti-hrdinu Morbia dočista zapomněli, nedivíme se vám. Posledního traileru od studia Sony jsme se totiž dočkali před rokem, takže se po komiksovém upírovi od té doby trochu slehla zem. Nyní jsme se ale dočkali plnohodnotného traileru, který nám známého krvesaje představí ve své plné kráse. Hlavní role se ujme Jared Leto, který ztvární doktora Michaela Morbia, vědce a držitele Nobelovy ceny, který se potýká s velice vzácnou (ale bohužel i vážnou) krevní chorobou. Morbius se celý život snažil na svůj stav nalézt lék, přičemž při jednou pokusu docílí něčeho, s čím dozajista nepočítal. Přemění se totiž na živoucího upíra, který bude mít pod kabátem schované pěkně husté schopnosti. 

Zatímco předchozí trailer nám Morbia z velké části představil ještě před jeho osudovou transformací, nejnovější trailer nám ho konečně ukáže v pořádné akci. A pokud to ve vás vyvolalo chuť si znovu nainstalovat Vampire: The Masquerade – Bloodlines, tak vězte, že nejste sami. Trailer se také snaží diváka upozornit na to, že Morbius rozhodně nebude žádný Mirek Dušín, to znamená, že se můžeme těšit na pořádnou komiksovou anti-hrdinskou podívanou, jakou byl například i Venom. A když už je o Venomovi řeč, určitě jste si všimli, že ho Morbius na konci traileru zmíní. Nejedná se však o jediný odkaz na další marvelovskou adaptaci. V traileru se totiž mihne i Michael Keaton, který by si měl opět zopakovat svou roli z prvního MCU Spider-Mana, kde hrál hlavního padoucha jménem Vulture. A když je ještě řeč o Spider-Manovi, možná jste si také všimli, že v jedné pasáži je na stěně vyobrazený Spider-Man. Ale podle kostýmu se zdá, že by se mohlo jednat o Spider-Mana, kterého ztvárnil Tobey Maguire. Jelikož je ale přes něj graffiti nápis „Vrah“, tak je to poměrně dobrý důkaz toho, že se bude opravdu jednat o Spider-Mana Toma Hollanda. 

O režii filmu se postaral švédský filmař Daniel Espinosa, který se před pár lety pochlubil s poměrně zajímavou hororovou sci-fi jménem Život. Scénář si zas vzali na starost Matt Sazama a Burk Sharpless, ti se především proslavili za netflixový seriál Ztraceni ve vesmíru. Kromě Leta a Keatona uvidíme ve filmu ještě herce jako Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson a mnohé další. Premiéra filmu je stanovená na 28. 1. 2022.