V roce 2018 natočil americký filmař Jon M. Chu romantickou komedii Šíleně bohatí Asiati, která vycházela ze stejnojmenné knižní předlohy od Kevina Kwana. Film se dočkal od kritiků velice pochvalných reakcí, dokonce to dotáhl i na Zlaté glóby, na kterých zabojoval v kategoriích Nejlepší film - komedie/muzikál a Nejlepší herečka.

A nyní se zdá, že se v budoucnu dočkáme také seriálové verze, která vyjde na službě Max. Showrunnerkou a výkonnou producentkou se stane Adele Lim, která spolu s Peterem Chiarellim zpracovala scénář k původnímu filmu. Napsala také animák Raya a drak (2021) a komedii Holky na tripu (2023). Jon M. Chu se vrací jako výkonný producent.

Ve filmu i v knize se jednou z hlavních postav stává Newyorčanka Rachel Chu, která se svým přítelem a snad i budoucím manželem Nickem Youngem odjíždí do Singapuru. Rachel ale ke svému velkému překvapení zjistí, že její milý je členem jedné z nejbohatších rodin v zemi. Ocitá se tak v luxusním světě plném přepychu, intrik a rodinných dramat. 

Zatím není známo, zda se vrátí i herci z původního filmu. Podle severu The Hollywood Reporter by ale chystaná série měla zadaptovat také zbylé knihy z původní trilogie, to znamená i tituly Bohatá čínská přítelkyně a Rich People Problems.

Vzhledem k tomu, že filmová verze slavila úspěch i v pokladnách kin (z rozpočtu 30 milionů bylo utrženo až 239 mega), tak se rychle začalo mluvit i o filmovém pokračování. Vývoj však zbrzdily problémy s harmonogramy a nakonec i odchod scenáristky Adele Lim, která nakonec zpracuje seriálovou verzi. Z projektu pak odpadl i Jon M. Chu, který se musel plně soustředit na vývoj pohádkového muzikálu Čarodějka. Ta navíc brzy zabojuje na Oscarech.