Mezi nejlepší filmy loňského roku bezpochyby patřilo závodní drama F1: The Movie, v němž přední role ztvárnili Brad Pitt a Damson Idris. Snímek má dokonce šanci letos získat hned čtyři Oscary, včetně toho za Nejlepší film roku. Jen v kinech navíc snímek utržil více než 633 milionů dolarů, čímž se stal nejvýdělečnějším filmem studia Apple a také nejvýdělečnějším filmem kariéry Brada Pitta.

Po takovém úspěchu by tudíž asi moc nepřekvapilo, kdybychom se někdy v budoucnu dočkali nějakého toho pokračování. Však už se o něm šušká hezkých několik měsíců.

A zdá se, že už se skutečně něco kuchtí. Apple zatím oficiálně nic neoznámil, ale slavný producent Jerry Bruckheimer v rozhovoru pro BBC uvedl, že na dalším díle skutečně pracují. Podrobnosti zatím neodhalil, jen uvedl, že na casting bude dohlížet i Brad Pitt, který u prvního dílu figuroval i jako producent. Zda si ale zopakuje roli Sonnyho Hayese, zatím není známo. 

Bruckheimer také prohlásil, že nominace na Oscary ho překvapily i potěšily zároveň, dále uvedl:

,,Cesta k natočení filmu byla dlouhá, museli jsme překonat několik stávkových vln, ale nakonec film pobavil diváky po celém světě. S Bradem Pittem jsem nikdy předtím nepracoval, byla to opravdu ohromující zkušenost.

Těšit bychom se každopádně měli na nový příběh, na němž budou tvůrci podle všeho znovu pracovat spolu s Lewisem Hamiltonem, britským pilotem Formule 1 a sedminásobným mistrem světa. Bylo by také fajn, kdyby se režie opět chopil Joseph Kosinski, který momentálně připravuje nové filmové Miami Vice.

Níže se každopádně můžete ještě podívat na naši recenzi