Už za pouhých několik týdnů se dočkáme třetího dílu filmové série Creed, která je de facto takovým volným pokračováním legendární série o Rockym. A na Super Bowlu tak premiéroval zbrusu nový krátký trailer, na který se můžete podívat výše.

Hlavním hrdinou se tak opět stane boxer Adonis, jehož zase ztvární Michael B. Jordan. Ten si ve třetím díle jakožto boxerský šampion posledních několik let užíval v luxusu a pohodlí, navíc má šťastné a zdravé manželství s Biancou Taylor (Tessa Thompson), se kterou už má dítě. Věci se ale začnou měnit poté, co se bude muset Adonis znovu postavit své minulosti. Do jeho života se totiž vrátil jeho starý přítel Anderson Dame (Jonathan Majors), který strávil pěknou řádku let v nápravném zařízení pro mladistvé. To ještě Adonis neví, že se před ním začíná pomalu formovat možná ta největší výzva v jeho životě. 

Navracející se Anderson se totiž vrátil kvůli tomu aby si vzal to, o čem věří, že je jeho: slávu, bohatství a vítězství v ringu. Během svého času za mřížemi se totiž snažil co nejvíce zdokonalovat v boxerských technikách, v rámci čehož se z něj stal opravdu velice úctyhodný zápasník. A asi už všichni víme, kam tohle povede, že?

Adonis tak svého přítele z dětství vezme k sobě do tělocvičny, ale rychle zjistí, že z Andersona se za tu dobu, co byl pryč, stal úplně jiný člověk. Surovější a nebezpečnější. A Adonis si tak začne uvědomovat, že pokud bude chtít zastavit jeho řádění, musí se mu sám postavit v ringu. Ale pocit viny za to, co se mezi nimi v minulosti stalo, může způsobit, že Adonise čeká drtivá a potupná porážka. 

Creed 3 bude prvním dílem, o jehož režii se postaral sám Michael B. Jordan, zároveň to bude také jeho celovečerní debut. O scénář se postarali Keenan Coogler a Zach Baylin, který taktéž napsal oscarový film Král Richard: Zrození šampiónek.

Dále si ve snímku zahrají herci jako Florian Munteanu, Phylicia Rashad, Selenis Leyva, Spence Moore II, Thaddeus J. Mixson, Tony Bellew a Canelo Álvarez.

Oficiální premiéra je stanovená na 3. 3. 2023.