Hospoda Poslední vlak sídlící v tmavé uličce posledního relativně bezpečného útočiště přímo na hranici Věže a vrchní úrovně Srdce dnes hostí skupinu podivínů. Carter, šéf expediční společnosti, se snaží sehnat novou, mladou, odvážnou a dostatečně hloupou krev, kterou by mohl posílat na výpravy do samotného Srdce. A vtom mu mají pomoci jeho nejlepší zaměstnanci: aelfirská Řezníčka Širé Noční Nebe, Ohař jménem Clint Goss, aelfirka Tříska Šípu Pořád v Srdci, Fetmág Galwyn a vychrtlý smrtonoš Raffid Ulwain. Co víc, musí se sami vydat do Srdce, protože Carter má pro ně nový kšeft. A ten rozhodně bezpečný nebude...

Kombinace Pratchetta, Kulhánka a Kotlety, i tak by se dal popsat svět Heartu. Svět, ve kterém se nebojácní a šílení dobrodruzi ze sobeckých pohnutek vrhají vstříc nebezpečí, přičemž podnikají výpravy do tajemného Srdce pod Věží. Čím hlouběji jdete, tím více věcí přestává dávat smysl. Realita se tříští na malé kousíčky a vy netušíte, kde končí realita a začíná fikce. A kde se fikce vlastně stává skutečností tak samozřejmou, že o ní nikdo nemůže pochybovat.

Alžběta Trojanová, Jakub Vaverka, Zuzana Ševčíková, Václav Pecháček, Kryštof Lobkowicz a Pavel Bareš tentokrát v roli Průvodčího. To je známá šestice jmen, která si říká Legendy ze stolu. Po úspěšné Vaesen kampani z chladného Švédska 19. století se vracejí, aby se spolu s vámi ponořili do prapodivného, děsivého, krvavého ale i vtipného světa Heart: The City Beneath.

Svět Heartu je zvláštně úchylným způsobem mimořádné okouzlující. A jak to už tak bývá, Legendy i zde ukáží to nejlepší, ale především to nejhorší, co se v jejich postavách nachází. Zde si totiž nikdo nehraje na hezkého. V Heartu nikdo nic nedělá zadarmo a z lásky. Vždyť je to svět, kde můžete prodat i svou vlastní čest. Doslova!