Na loňském filmovém festivalu v Cannes se objevil francouzský thriller jménem The Kingdom, na který se zatím lepí samé pochvalné reakce. A jelikož se snímek brzy dočká i širšího uvedení, tak byl zveřejněn také nový trailer. Ten si můžete pustit výše.

Příběh se bude odehrávat v roce 1995 na sluncem zalité Korsice. Jednou z hlavních postav se stává teenagerka Lesia (Ghjuvanna Benedetti), která je jednoho dne vytržena ze svého chráněného světa a odvezena do odlehlé vily, kde se skrývá její otec Pierre-Paul (Saveriu Santucci), mafiánský boss na útěku, jehož sotva zná. Zprvu se Lesia cítí jako vězeň v dusivé atmosféře tajemství a nebezpečí, která obklopuje otcův život.

Když se však pokus o atentát stane jiskrou, která zažehne spirálu krvavých vendet, Lesia a Pierre-Paul jsou nuceni společně utéct. Na útěku se sbližují víc, než kdy předtím, a jak Lesia proniká do násilného zločineckého podsvětí, v němž její otec žije, jeho posedlost pomstou se postupně stává i její vlastní.

Nevypadá to špatně, otázkou nyní ovšem je, zda se to dostane i do našich končin. 

O scénář i režii se postaral Julien Colonna, pro něhož je film celovečerním debutem. Spolu s ním na scénáři pracovala ještě Jeanne Herry (Jean-Philippe).

Dále se ve snímku objeví herci jako Andrea Cossu, Anthony Morganti, Cyrille Hertel a další.

V amerických kinech od 30. 5. 2025, na oznámení o české premiéře čekáme.