Už nějaký čas víme, že americký režisér Sam Raimi se po letech vrátí k hororovému žánru. Po novém roce nám nadělí svůj celovečerák jménem SOS (Send Help), ve kterém v hlavních rolích uvidíme Dylana O’Briena (Vlčí mládě) a Rachel McAdams (Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství).

O snímku se říkalo, že má připomínat mix filmů Misery nechce zemřít (1990) a Trosečník (2000). A první oficiální trailer nám konečně odhalil důvod. Pustit si ho můžete výše.

Hlavními postavami se stávají Linda Liddle (McAdams) a Bradley Preston (O’Brien), dva kolegové, kteří se ocitnou na opuštěném ostrově poté, co jako jediní přežijí leteckou havárii. Na ostrově musí překonat staré křivdy a naučit se spolupracovat, aby přežili. Nakonec se však jejich snaha o přežití promění ve znepokojivý a temně komický souboj důvtipu.

Z traileru to vypadá, že Lindě na ostrově tak trochu přeskočí a ztratí o záchranu zájem, ale třeba nás film překvapí něčím jiným. Je každopádně strašně fajn, že se Raimi zase vrhl na něco původního, co není adaptace knihy nebo komiksu. 

Sam Raimi, který se postaral o režii, je kromě Spider-Man trilogie zodpovědný také za vznik hororové franšízy Evil Dead, jež se v budoucnu rozšíří hned o dva filmy.

Scénář zpracovalo filmařské duo Damian Shannon a Mark Swift, které napsalo horory Freddy versus Jason (2003) a Pátek třináctého (2009). Taktéž se oba tvůrci podíleli na výrobě scénáře k filmové Pobřežní hlídce (2017).

Dále hrají Edyll Ismail, Dennis Haysbert, Xavier Samuel, Chris Pang, Thaneth Warakulnukroh a Emma Raimi.

V kinech od 29. 1. 2026.