Po měsících úmorného čekání jsme se konečně dočkali prvního plnohodnotného traileru na další řadu slavného krimi seriálu Temný případ (True Detective), která ponese název Night Country. Podívat se na něj můžete výše.

Hlavní hrdinkou se stává policistka Liz Danvers (Jodie Foster), kterou nám upoutávka představí ve scéně, jež nápadně připomíná sekvenci výslechu s Rustem Cohlem (Matthew McConaughey) z vynikající první sezóny. V zapadlém městečku jménem Ennis na Aljašce však na Liz čeká hrozivý a podivný případ, se kterým se jaktěživ nesetkala. Během jedné dlouhé zimní noci totiž z blízké výzkumné stanice Tsalal Arctic zmizí za záhadných okolností několik pracovníků. Liz se domnívá, že by k případu měly místní autority přistupovat jako k vyšetřování vraždy, ale ne všem se to ve městečku zamlouvá. Proto se zkoušená policistka vydá za odpovědmi na vlastní pěst. 

Léta zkušeností ale z Liz udělaly řádně tvrdohlavou policistku, která si jde tvrdošíjně za svým, tudíž příliš přátel u policejní jednotky nemá. V příliš velké lásce ji evidentně nemá ani její nová parťačka, kterou se stane mladá a drsná policistka Evangeline Navarro (Kali Reis). A ano, chemie mezi nimi nám také krapet připomíná vztah mezi Cohlem a Martinem Hartem (Woody Harrelson).

I přestože ale obě nejsou příliš nadšené z toho, že budou spolu pracovat, i tak musí společnými silami onen podivuhodný případ rozlousknout. Zároveň se ale obě dvě budou muset vypořádat se svými vnitřními démony. Některé sekvence z traileru taktéž naznačují, že za celou touto lapálií může stát jakýsi kult. Ale necháme se překvapit, co pro nás tvůrci tentokrát vymysleli. 

Novou řadu si tentokrát vzala na starost Issa López, mexická tvůrkyně, která se například podílela na tvorbě seriálu Britannia z roku 2018.

Ve čtvrté řadě se nám dále představí John Hawkes jako cholerický policista Hank Prior, Christopher Eccleston jako regionální policejní ředitel Ted Corsaro, Fiona Shaw jako specialistka na přežívání s tajemnou minulostí Rose Aguineau, Anna Lambe jako zdravotní sestra Kayla Malee a Finn Bennett jako chráněnec a žák policistky Liz Danvers jménem Peter Prior. Dále se k seriálu objeví Aka Niviâna, Isabella Star Lablanc a Joel D. Montgrand.

True Detective: Night Country bude na službě Max (u nás ještě stále HBO Max) premiérovat někdy během letoška.