Nový film Stevena Spielberga je automaticky událost. Potvrzuje to i nový, podle studia Universal finální trailer, jenž láká na blížící se Den odhalení. Nejde totiž o klasický trailer, ale o kombinaci upoutávky a komentáře slavného režiséra, který má na kontě klasiky jako Jurský park, Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy nebo Blízká setkání třetího druhu.

S ohledem na to, že se Den odhalení točí okolo zveřejnění informací o prvním kontaktu s mimozemšťany, pochopitelně Spielberg zmiňuje Blízká setkání třetího druhu už několik sekund po začátku traileru. Video ale zároveň znovu naznačuje, že Den odhalení bude poněkud temnější podívaná.

Dříve se přitom mluvilo o tom, že poslední část filmu byla zcela vynechána z veškerých marketingových materiálů. Některé nové záběry ale přece jen budí dojem, že mohou pocházet z konce Dne odhalení, takže i když zatím nemáme potřebný kontext, je na místě varování před možnými, snad jen drobnými spoilery.

A kdyby vám trailer nestačil, případně kdybyste chtěli vidět radši nějaké kratší a stručnější lákadlo, můžete se podívat ještě na starší, zhruba minutovou reklamu. V ní k nám promlouvá Emily Blunt (Tiché místo), představitelka jedné z hlavních postav filmu. V novém příběhu z pera Davida Koeppa (Indiana Jones a království křišťálové lebky) ji doplní Josh O’Connor (Koruna), Colin Firth (Králova řeč), Eve Hewson (Most špionů) nebo Colman Domingo (Živí mrtví: Počátek konce). Celou tuhle sestavu uvidíme v našich kinech už od 11. 6. 2026.