Zdroj: Shawn Levy
Magazín · Novinky · v sobotu 15. 8. 2026 11:13
Známe jméno postavy Ryana Goslinga z filmu Star Wars: Starfighter
Star Wars: Starfighter se objeví v kinech za necelý rok a v případě většiny předchozích filmů z předaleké galaxie jsme už touto dobou měli k dispozici první teaser nebo alespoň pořádné fotky. Jenže tentokrát Lucasfilm z nějakého důvodu dělá Zagorku. Na právě probíhající Disneyho akci D23 sice došlo na první upoutávku, ale tu mohli vidět jen návštěvníci.
Zdroj: LucasfilmDruhá řada Ahsoky připomíná adaptaci Zahnova románu Dědic Impéria i další sezónu animovaných Povstalců
Takže dokud první záběry z filmu neuniknou na internet, což se určitě dříve či později stane, máme tu alespoň nové detaily o příběhu. Dozvěděli jsme se, že hlavní postava, kterou ztvárnil herec Ryan Gosling (Spasitel, Barbie), se jmenuje Kade Auberon. Podle Goslinga jde o chlápka na špatné straně galaxie, jehož osud je propletený s nejrychlejší stíhačkou, jakou kdy kdo sestrojil. A navíc nosí bundu se zajímavým symbolem, jak dokládá video níže.
Star Wars: Starfighter bude mít ve Spojených státech premiéru 28. května/mája 2027 (u nás tradičně o den dříve), tedy ve stejný víkend, kdy svět mohl poprvé vidět první Star Wars film George Lucase, dnes známý jako čtvrtá epizoda s podtitulem Nová naděje. Jen o 50 let později. Nový snímek v režii Shawna Levyho (Deadpool & Wolverine, Free Guy: Hra na hrdinu) má proto fungovat i jako pocta samým počátkům Star Wars ságy a součást 50. narozenin. Stejný cíl má mimochodem druhá řada seriálové Ahsoky, která na Disney+ startuje 20. 1. 2027.
Levy našel při práci na filmu inspiraci v americké automobilové kultuře a ve filmech jako Ztracenci (1970) nebo Americké graffiti (1973) od George Lucase. Dojde ale také na témata typická pro největší příběhy ze světa Star Wars, tedy na dobrodružství, lásku a naději. To všechno v zatím neprozkoumaném období zhruba 5 let po událostech sequelové filmové trilogie, tedy po vítězství Odboje nad silami Prvního řádu a Věčného Sithu.
Kromě Ryana Goslinga se ve filmu Star Wars: Starighter objeví také Flynn Gray, Matt Smith, Mia Goth, Aaron Pierre, Simon Bird, Jamael Westman, Daniel Ings a Amy Adams. Jména jejich postav zatím neznáme, už dříve se ale hovořilo o tom, že by Matt Smith měl hrát záporáka.
Produkci má pak kromě Shawna Levyho na starosti bývalá ředitelka Lucasfilmu Kathleen Kennedy, výkonnými producenty jsou spolu s Goslingem Dan Levine, Mary McLaglen a Josh McLaglen a pod scénářem je podepsán Jonathan Tropper. Trojice Shawn Levy, Ryan Gosling a Jonathan Tropper navíc připravuje nového filmového Ghost Ridera.
Detail k označenému filmu
Jonathan Tropper, Ryan Gosling, Matt Smith, Shawn Levy, Amy Adams, Mia Goth
Vydání: 27. 5. 2027
