Splinter Cell se vrací, ale ve formě, která fanouškům tajného agenta Sama Fishera nebude stačit. Společnost Ubisoft a Netflix totiž spolupracují na vytvoření animovaného seriálu založeném na této známé sérii.

Plnohodnotná hra ze série Tom Clancy's Splinter Cell vyšla naposledy v roce 2013. Měla podtitul Blacklist a pocházela od vývojářů z Ubisoft Toronto. Od té doby fanoušci marně čekají na návrat Sama Fishera, jenž se dostavil akorát jako hostující postava v jiných projektech francouzské firmy. První díl Splinter Cell se zase objevil v roce 2002.

Přečtěte si také: Po Splinter Cell sa adaptácie dočká aj Beyond Good and Evil, poznáme režiséra

Scénář seriálu měl dostat na starost Derek Kolstad, který je zároveň výkonným producentem. Kolstad je nejvíce spojen jako scénárista filmů s Johnem Wickem. První podrobnosti o seriálu přináší anonymní zdroje serveru Variety. Ty tvrdí, že Netflix má v plánu dvě řady, které budou mít 16 epizod.

Připomeňme, že Ubisoft se před časem spojil s Apple TV a vytvořil seriál Mythic Quest: Raven's Banquet. Ten se zaměřuje na fiktivní tým vývojářů, kteří připravují největší online hru ve stylu World of Warcraftu. V roce 2016 jsme také mohli vidět filmovou adaptaci série Assassin’s Creed, kde si zahrál Michael Fassbender, ale projekt moc dobře nedopadl.