Ježek Sonic se stal jedním z nejúspěšnějším filmů podle her. Jen za prvních několik dnů dokázal po celém světě vydělat více než 111 milionů dolarů. Ve Spojených státech amerických se diváci postarali o výdělek ve výši 57 milionů dolarů. Velký zájem o film modrého ježka Sonica je připisován k svátku všech zamilovaných. Předpokládá se, že spousta zamilovaných dvojic si za film vybrala právě Sonica.

Sonic the Hedgehog za první tři dny zvládl 57 milionů dolarů, zatímco Pokémon: Detektiv Pikachu měl za stejnou dobu na kontě 54,3 milionu. Už dnes je tak modrý ježek bez nadsázky lepší než Warcraft, Silent Hill nebo Resident Evil, ale uvidíme, zda mu vydrží dech a bude o něj zájem i v tomto týdnu. Recenze totiž nejsou nikterak nadšené a průměrné hodnocení je pouhých 46 procent. Navzdory tomu film komunita okolo Metacritic hodnotí 8,5/10.

U nás bude mít Ježek Sonic premiéru 20. 2. 2020, a to s českým dabingem.

Oficiální popis filmu

"Modrý superrychlý ježek Sonic patří k největším videoherním legendám. A protože o legendách se obvykle točí filmy, vznikla komedie, v níž bude hrdina rychlostí toho nejrychlejšího blesku prchat před svým neúnavným pronásledovatelem Doktorem Robotnikem.

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda. Ze svého lesního útočiště sice chodí navštěvovat dobráckého maloměstského šerifa Toma (James Marsden), ale ten se tak úplně nepočítá, protože si Sonica při jeho rychlosti ještě nestačil všimnout. A Sonic se snaží nezanechávat stopy své přítomnosti, protože ví, že by pak po něm šli. Kdo? Všichni! Jenže i ten nejopatrnější ježek může udělat malou chybu, kterou bylo v jeho případě dočasné vypnutí elektřiny v polovině Ameriky. Bezradná a znepokojená vláda na odhalení příčin kolosálního výpadku najme toho vůbec nejschopnějšího génia, lehounce šíleného Doktora Robotnika (Jim Carrey). A ten velmi brzy zavětří Sonicovu stopu. A Sonic rázem zjistí, že ani nejrychlejší nohy nemusí k úspěšnému útěku stačit, zvlášť když ztratil magické kroužky, které mu umožňovaly rychle cestovat mezi různými světy. Jediný, kdo zná jejich aktuální polohu, je jeho „kámoš“, šerif Tom, a ten se do záchrany mimozemského ježka před neúnavným a vynalézavým Doktorem Robotnikem zrovna nežene. Pak si však jako správný ochránce zákona uvědomí, že slabší je třeba bránit, a začnou se dít věci…

Přestože záporákům diváci obvykle nefandí, Doktor Robotnik by se mohl v tomto směru stát výjimkou, protože hravé šílenství a energie, kterou postavě propůjčil Jim Carrey, jsou okouzlující. „Dlouho jsem toužil vrátit se ke svým kořenům, k postavě Ace Ventury, v níž jsem mohl nevázaně blbnout. A Ježek Sonic mi tohle stoprocentně splnil. Byla to radost,“ přiznává herec."