Jak už nějaký ten čas víme, letos se začne natáčet snímek Michael, který se zaměří na život a kariéru legendárního krále popu Michaela Jacksona. Na výrobu bude dohlížet jak studio Lionsgate, tak i producent Graham King. Dlouho ale bylo otázkou, kdo si nakonec slavného zpěváka vlastně zahraje. A nyní už konečně známe odpověď, která však může být pro některé poměrně překvapivá.

Jacksona totiž neztvární žádný hollywoodský herec, místo toho to bude další Jackson. Přesněji se bude jednat o zpěváka Jaafara Jacksona, který je synovcem krále popu a synem Jermainea Jacksona, jednoho ze členů slavné hudební skupiny The Jackson 5. Jaafarovi se dostalo požehnání i od Michaelovy matky Katherine Jackson, která se už nemůže dočkat, až bude Jaafar pokračovat v uměleckém odkazu jejího syna. 

Nutno ovšem dodat, že Jaafar je především hudebník, přičemž s herectvím příliš velké zkušenosti nemá. Každopádně se necháme překvapit, nakolik mu role Michaela sedne. Pochvaloval si ho i filmař Antoine Fuqua, který nadcházející životopisný snímek zrežíruje. Podle něho dokáže Jaafar svého strýce výborně napodobit, navíc na kameře to prý vypadá skvěle. A nakonec je z volby nadšený také zmíněný producent Graham King, který mimo jiné dohlížel na výrobu snímků jako Bohemian Rhapsody, Letec, Skrytá identita a Argo.

My se o jeho talentu však budeme moci přesvědčit patrně až někdy později v roce 2024, protože snímek by se měl začít natáčet někdy ve druhé půlce letošního roku. Jaafarovi budeme každopádně držet palce. 

Režisér Fuqua stojí za slavnými snímky jako Training Day (2001), Král Artuš (2004), Equalizer (2014) a Osvobození z minulého roku.

O scénář k filmu se stará John Logan, který v minulosti pracoval na známých snímcích jako Gladiátor, Poslední samuraj, Skyfall a Spectre. Byl taktéž showrunnerem povedeného hororového seriálu Penny Dreadful z roku 2014.

Zatím však není jasné, kdy přesně se snímku vlastně dočkáme.