Frank Langella tvrdí, že byl „zrušen“ poté, co byl minulý měsíc vyhozen ze seriálu The Fall of the House of Usher od společnosti Netflix. Herec ve čtvrtek napsal článek pro Deadline, kde reaguje na své propuštění ze seriálu poté, co byl obviněn z nevhodného chování na place.

Při práci na hororovém seriálu byl Langella obviněn, že sexuálně vtipkoval a dotýkal se nohy své kolegyně, načež se jí zeptal: „Líbilo se ti to?“, uvádí TMZ. Zdroje serveru Deadline, který o Langellově vyhazovu informoval jako první, potvrdily, že k takovým incidentům skutečně došlo.

Langella ve svém článku pro Deadline označil obvinění proti své osobě za „absurdní“ a prohlásil, že byl ze seriálu vyhozen krátce poté, co TMZ zveřejnil zprávu o vyšetřování jeho sexuálního obtěžování:

„To odpoledne jsem byl vyhozen. Nebylo mi umožněno slyšení u Netflixu, napsal. „Moje žádost o osobní setkání s herečkou byla zamítnuta. Režiséři a producentka přestali odpovídat na mé e-maily a telefonáty. Během 30 minut po mém vyhazovu byl hercům a štábu rozeslán dopis a okamžitě byla rozeslána kompletní tisková zpráva. Mým zástupcům ani mně nebyla dána žádná možnost se vyjádřit nebo spolupracovat na podání vysvětlení.“

Herec dodal: „Nemohu mluvit o záměrech mého žalobce nebo společnosti Netflix, ale dopad na mě byl nevyčíslitelný. Přišel jsem o vzrušující roli, šanci na budoucí výdělek a možná mě čekají dlouhé časy v nezaměstnanosti. Netflix mi dal výpověď po třech měsících práce, kdy do konce natáčení zbývaly pouhé tři týdny, a dosud jsem za své služby nedostal plnou odměnu. A co je nejdůležitější, moje pověst byla pošramocena.

Přečtěte si také: Konami a EA odebrali Masona Greenwooda ze svých fotbalových her

Své prohlášení zakončil výpadem proti „kultuře rušení“, kterou Langella označil za „protiklad demokracie“. Pokračoval: „Kultura rušení brání konverzaci a debatě. Omezuje naši schopnost naslouchat, zprostředkovávat a vyměňovat si opačné názory. A co je nejtragičtější, ničí morální úsudek.“ Langella svůj článek uzavřel slovy: „To není fér. Není to spravedlivé. To není americké.“

Seriál The Fall of the House of Usher byl v polovině natáčení, když došlo k Langellově vyhazovu. Hercova role Rodericka Ushera byla přeobsazena, hlavní roli si nyní zahraje Bruce Greenwood. V osmidílném seriálu Mikea Flanagana dále hrají Carla Gugino, Mary McDonnell, Carl Lumbly a Mark Hamill.